Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

UCZYMY SIĘ RAZEM, BAWIMY SIĘ RAZEM

Miniona niedziela zapewne na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Ciepielów. W tym dniu odbyła się impreza plenerowa podsumowująca działania realizowane w ramach projektów prowadzonych z funduszy PPWOW "Uczymy się razem, bawimy się razem", której organizatorami byli Wójt Gminy w Ciepielowie oraz Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie. Imprezę plenerową zorganizowano z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich dzieci z gminy Ciepielów.
Punktualnie o godzinie 1400 Pan Artur Szewczyk Wójt Gminy i Pani Elżbieta Giemza dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych dokonali otwarcia imprezy. Powitali przybyłych gości. Szczególnie ciepłe słowa skierowali do najmłodszych uczestników, życząc im wielu radosnych chwil spędzonych w gronie bliskich.
Impreza plenerowa była między innymi okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowywali w ramach dodatkowych zajęć lekcyjnych finansowanych z PPWOW. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi, czyli przedszkolaki i przedstawiły taniec "Koziorajka". Następnie małe solistki wdzięcznie prezentowały utwory dziecięce: Emilka Kaca zaśpiewała piosenkę "Puszek okruszek", Iza Górska "Bajeczki", zaś Wiktoria Małecka "Majową piosenkę". Dzieci zostały przygotowane przez nauczycielki przedszkola i klasy "0" pod kierunkiem pani Małgorzata Skoczylas - Sokół. Radosne i pełne dziecinnej beztroski występy najmłodszych przykuły uwagę widzów i sprawiły, że na wielu twarzach zagościł uśmiech.
Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursów przeprowadzonych w ramach realizacji projektu. Wręczono nagrody dla laureatów konkursu plastycznego "Zabytki naszej gminy" oraz konkursu "Rękodzieło ludowe". Uczniowie ZPO w Ciepielowie podziękowali Panu Wójtowi Arturowi Szewczykowi za pozyskanie środków finansowych z Programu Integracji Społecznej, dzięki którym dzieci z całej gminy mogły spędzić radosny dzień. Następnie Pani Dyrektor powitała uczestników rajdu rowerowego, którzy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili z wyprawy po naszej gminie.
Podczas imprezy można było oglądać pokonkursowe wystawy rękodzieła ludowego i prace plastyczne przedstawiające zabytki naszej gminy. Wszyscy goście mieli możliwość podziwiania malarstwa rodzimych artystów. Swoje prace prezentowały panie Małgorzata Piasecka z domu Figura, Agnieszka Kowalska z Ciepielowa i Marta Skoczylas z Kałkowa. Pan Mirosław Fundowicz z Ciepielowa po raz pierwszy wystawił swoje piękne rzeźby. Na stoisku regionalnym umieszczone były prace pań Jadwigi Bańcerowskiej z Kałkowa - koronkarstwo i Krystyny Chameli z Dąbrowy - figurki z pestek. Dzieła naszych twórców cieszyły się dużych zainteresowaniem wśród oglądających wystawy.
Organizatorzy, poza ucztą duchową, zatroszczyli się również o przyjemności dla podniebienia. Rodzice uczniów szkoły podstawowej przygotowali przepyszne wypieki oraz potrawy regionalne, tak rzadko przygotowywane obecnie w naszych domach. Można było skosztować porki, kapuśniaków, pierogów, pazibrody czy kapusty z grochem. Wszystkie potrawy brały udział w konkursie o "Puchar Wójta Gminy Ciepielów". Panie, które przyrządziły najsmaczniejsze potrawy regionalne otrzymały z rąk Wójta Gminy Ciepielów Artura Szewczyka nagrody: - I miejsce otrzymała pani Justyna Woźna ze Starego Ciepielowa, która przygotowała kluski śląskie z roladkami, - II miejsce otrzymała pani Dorota Pajączkowska z Ciepielowa, która przygotowała kapustę z pieczarkami, - III miejsce otrzymała pani Krystyna Chamela z Dąbrowy, która przygotowała krokiety. Wyróżnienia przyznano paniom: Monice Ciosek ze Starego Ciepielowa, która przygotowała porkę; Agnieszce Kapciak ze Starego Ciepielowa, która przygotowała kapustę z grochem; Iwonie Gębce z Kałkowa, która przygotowała kapuśniaki.
Na scenie trwały prezentacje szkolnych talentów. Uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej w Ciepielowie zaprezentowali scenkę teatralną "Baba Jaga u dentysty" przygotowaną pod kierunkiem pań Urszuli Górskiej i Marianny Zięby. Dzieci wykazały się talentem aktorskim, zaś wielu widzów z przerażeniem myślało o kolejnej wizycie u stomatologa.
Jako kolejni uwagę widzów przykuli uczniowie klasy pierwszej przedstawiający układ taneczny "Łąka" i "Polka", przygotowany pod kierunkiem pań Marionaty Mordak i Małgorzaty Synderowskiej. Dzieci rytmiczne i z wielką gracją wykonywały kolejne figury taneczne. Dorośli podziwiali ich talent i kołysali się w rytm rozbrzmiewającej muzyki.
Każdego dnia pochłonięci trudami codziennego życia, często nie zauważamy komizmu otaczającego nas świata. Inne spojrzenie na życie zaprezentowali w humorystycznych scenkach "Nasza telewizja" uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej przygotowani przez panie Agnieszkę Kowalską i Ewę Sulimę oraz w występie kabaretowym "Grunt to rodzinka" uczniowie gimnazjum przygotowani przez panie Annę Marek i Danutę Witkorowską. Pełne humoru teksty, a także wspaniała gra młodych aktorów rozbawiły widownię.
Między kolejnymi występami uczniów na scenie pojawiał się chór szkolny prowadzony przez panią Małgorzatę Kominek. Chórzyści z wielką energią i zaangażowaniem zaśpiewali znane piosenki. Swym optymizmem zarażali zgromadzoną publiczność, bo przecież z piosenką łatwiej iść przez życie.
Następnym punktem imprezy był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu czirliderek. Swoje umiejętności taneczne i akrobatyczne zaprezentowały dziewczęta z gimnazjum, które ćwiczyły pod kierunkiem pani Marta Gawin - Kwapisiewicz.
Po przedstawieniu układu tanecznego, nadszedł czas na występ solistek. Miłośnikom muzyki czas umiliły dwie wokalistki, które przygotowywała pani Małgorzata Kominek. Paulina Sulima - uczennica z gimnazjum wykonała piosenkę pt.: "Nie zadzieraj nosa", zaś Weronika Siepietowska - uczennica ze szkoły podstawowej zaśpiewała utwór pt.: "Taniec w deszczu". Publiczność po wysłuchaniu piosenek nie szczędziła braw.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się dwa pokazy gimnastyczne gimnazjalistek, które przygotowywały się do pod czujnym okiem pani Agnieszki Dygas i pana Mirosława Czapki. Ogromny wachlarz zaprezentowanych figur budził podziw wśród oglądających. Trudne akrobacje zachwyciły wszystkich gości i zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Prezentacje działań uczniów zakończył występ chóru z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie. Uczniowie zaśpiewali trzy piosenki: "Czy ten Pan i Pani", "Rzeka marzeń" i "Słodki rock and roll". Umiejętności wokalne naszych chórzystów są na wysokim poziomie, a duże brawa, które otrzymali śpiewacy, są dla nich najważniejsze. Wszystkie dzieci występujące na scenie otrzymały upominki.
Dla wszystkich uczestników imprezy plenerowej przygotowano szereg atrakcji. Program artystyczny przewidziano dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tego dnia każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Zabawę urozmaicił duet wokalny, który prezentował różnorodny repertuar, porywając za każdym razem widownię do śpiewu, a nawet do tańca. Ciekawy program przedstawili też artyści cyrkowi, przenosząc nas w świat magii, czarów i tajemnic. Odważni spróbowali swoich sił w karaoke, mogliśmy więc posłuchać znanych piosenek w nieco innym wykonaniu. Atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, były zabawy i konkursy, w których można było wygrać upominki.
Niezapomniane chwile dzieci spędziły na dmuchanym zamku, zjeżdżalni, konikowej i łańcuchowej karuzeli oraz w suchym basenie z piłeczkami. Wszystkie wymienione atrakcje były za darmo.
W takim miejscu nie mogło także zabraknąć stoiska z domowymi ciastami, kawą i herbatą. Można było również kupić lody, obwarzanki, watę cukrową, popcorn i inne smakołyki.
Impreza plenerowa była bardzo udana. Każdy z przybyłych znalazł dla siebie coś atrakcyjnego. Dzięki Panu Wójtowi i Pani Dyrektor ZPO, nauczycielom, rodzicom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że impreza mogła się odbyć, zaproszeni goście i cała społeczność lokalna mieli szansę spędzić wyjątkowe niedzielne popołudnie z najbliższymi.

                                                                powrót