Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Złote Gody

Uroczyste obchody Złotych Godów w naszej gminie rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w w kościele p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ciepielowie przez księdza proboszcza parafii Ciepielów w koncelebrze z księdzem proboszczem parafii Wielgie w intencji Jubilatów i ich rodzin.
Złote Gody obchodziło 16 par małżeńskich z terenu gminy Ciepielów: Cebula Bronisława i Jan (Podolany), Chołuj Zuzanna i Stanisław (Ranachów B), Cywka Irena i Wacław (Kałków), Dąbrowscy Wiesława i Tadeusz (Pcin), Gębka Jadwiga i Stanisław (Bąkowa), Grela Genowefa i Stefan (Bąkowa), Kaczyńscy Genowefa i Marian (Dąbrowa), Kominek Marianna i Tadeusz (Łaziska), Koptas Irena i Ryszard (Wielgie), Kosior Janina i Stanisław (Wielgie), Kosiór Helena i Marian (Rekówka), Kowalczyk Zofia i Stefan (Kałków), Kucharscy Krystyna i Józef (Łaziska), Moskwa Marianna i Jan (Gardzienice Kolonia), Moskwa Janina i Stanisław (Pasieki), Stachowicz Jadwiga i Stanisław (Bąkowa).
Każda para otrzymała z rąk księży pamiątkę 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego i różańce, jednocześnie życząc Jubilatom długich lat życia.
Druga część uroczystości odbyła się w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Ciepielowie. Wójt Gminy Artur Szewczyk przywitał zgromadzonych Jubilatów i gości kierując następujące słowa do Jubilatów: Dostojni Jubilaci! Szanowni Państwo! W tym pięknym Jubileuszowym Dniu pragnę złożyć wszystkim "Złotym Parom" serdeczne gratulacje za chlubne przeżycie w związku małżeńskim długiej drogi życia. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Państwo 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekaliście Złotego Jubileuszu. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Pragnę w imieniu własnym oraz jako wójt gminy w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Ciepielów przekazać wszystkim Jubilatom życzenia na dalsze lata życia. Życzę wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci, wnuków i prawnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Diamentowych Godów, bo tylko "Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją". Wszystkiego najlepszego!!!
Uroczystego aktu dekoracji medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wójt naszej gminy, wręczając odznaczenia, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty . Po wręczeniu medali głos zabrała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Barbara Rojecka-Kostyra kierując do Jubilatów miłe słowa: "... 50 lat to wiele, ale jakże szybko minęły te lata. Minęły we wspólnej trosce o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Nie każdemu jest dane, by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat, by obchodzić Złote Gody . Wam, drodzy Jubilaci, życie tego nie poskąpiło, dało tą możliwość byśmy dziś razem z Wami mogli świętować ten jubileusz". Po przemówieniach i gratulacjach wójt wzniósł toast lampką szampana, wszyscy odśpiewali Sto Lat. Zgromadzeni poczęstowani zostali tortem i przygotowanym słodkim poczęstunkiem. Wzruszająca była część artystyczna w wykonaniu chóru młodzieży z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kominek. Motywem przewodnim była miłość na przestrzeni wieków. Młodzież deklamowała wiersze o miłości i śpiewała piosenki: "...Kochać, jak to łatwo powiedzieć Kochać, tylko to więcej nic. Bo miłość jest niepokojem, Nie zna dnia, który da się powtórzyć"". "..Serduszko puka w rytmie cza cza Miłości szuka w rytmie cza cza Pocałuj miły w rytmie cza cza Już nie mam siły przed kochaniem bronić się".
Burzę oklasków otrzymała inscenizacja w wykonaniu młodzieży przedstawiająca "młodą parę", którą ślubowała sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dopełnieniem części artystycznej była żartobliwa scenka "jak Seniorzy chodzą do lekarza..." Młodzież życzyła wielu ciepłych i pogodnych dni. Niech szczęście Jubilatów wciąż trwa.
Głos w imieniu dostojnych Jubilatów zabrał Stanisław Gębka dziękując w imieniu wszystkich za wyróżnienia i składane życzenia, życząc wszystkim długich lat życia. Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.
Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno Jubilatów jak i gości. Złotym Szanownym Jubilatom życzymy trwania w tej pięknej miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha "Brylantowych Godów".

                                                                powrót