Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

WALKA Z POWODZIĄ

Powódź, która nawiedziła nasz kraj w tym roku, wyrządziła olbrzymie szkody. Na nasze szczęście, teren gminy Ciepielów jest tak ukształtowany, że oprócz niewielkich podtopień, powódź nam nie grozi. Pomagamy więc solidarnie mieszkańcom sąsiednich gmin zwłaszcza gminie Chotcza i Solec nad Wisłą, które położone są bezpośrednio nad Wisłą. Dla najbardziej poszkodowanej powodzią gminy Wilków w województwie lubelskim wspólnie zbieraliśmy najbardziej potrzebne rzeczy i zboże.
W dniach od 19 maja do 10 czerwca wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej walczyły o nieprzerwanie wałów w tych gminach. Ich pomoc, ciężka praca, przyniosły rezultaty i z żywiołem udało się wygrać. Ale walka była długa i wyczerpująca. Najgorsze chwile obrońcy wałów przeżywali w dniach 22 i 23 maja br. W dniu 21 maja szef obrony cywilnej powiatu starosta lipski wystosował do gmin powiatu lipskiego prośbę o pomoc mieszkańców naszych gmin w walce z wielką wodą. Prośba starosty w rozmowie bezpośredniej z wójtem naszej gminy jednoznacznie wskazywała na tragiczną sytuację w walce z powodzią. Na apel odpowiedzieliśmy całym sercem i po prośbie skierowanej przez wójta bezpośrednio do sołtysów, ponad 80 mężczyzn z terenu całej gminy stawiło się w dniu 22 maja do pracy przy umacnianiu wałów u naszych sąsiadów. Pracowaliśmy od wczesnych godzin porannych w dwóch grupach na terenie gminy Chotcza i Solec nad Wisłą. Na terenie Solca najpierw umacnialiśmy wały, później wezwani przez koordynatora akcji do Woli Pawłowskiej gdzie nastąpiło przerwanie wału, bardzo szybko wspólnie ze strażakami i policją zatamowaliśmy wyrwę w wale. Było ciężko, ale się udało i Woli Pawłowskiej w dniu 22 maja nie zalało. W gminie Chotcza pracowaliśmy przy napełnianiu worków piachem służącym umacnianiu wałów na wysokości Białobrzegów. W tym miejscu za okazaną pomoc, poświęcenie swojego wolnego czasu, wspaniałą postawę, bardzo dziękujemy. To właśnie w Takich ludziach jak Panowie w chwili zagrożenia możemy pokładać nadzieję na bezinteresowną pomoc.

                                                                powrót