Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Warsztaty wielkanocne

Dzieci z klas I Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie zaprosiły swoje babcie i dziadziusiów na wiosenne spotkanie. "Warsztaty wielkanocne" przygotowały wychowawczynie klas pierwszych p. Marionata Mordak i p. Małgorzata Synderowska.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wykonać tradycyjną palmę, pisankę lub stroik wielkanocny. W ruch poszły gałązki bukszpanu, wierzbowe kotki, kolorowe bibuły, wstążki i wszystko to, co do przygotowania palm, stroików i pisanek przydać się mogło. Palce (dłonie) te małe i te starsze dwoiły się i troiły aby ich dzieło było najpiękniejsze. Wszyscy pracowali w wielkim skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem, które dawało poczucie więzi jaka łączy najstarsze i najmłodsze pokolenie.
Po skończonej pracy wytwory sztuki trafiły na wystawę i zostały nagrodzone gromkimi brawami, a następnie wszyscy uczestnicy (goście) udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Na koniec p. Dyrektor M. Rusinowska wraz z wychowawczyniami podzieliła się ze wszystkimi symbolicznie jajkiem i złożyła świąteczne życzenia. Pani Dyrektor życzyła aby wiosenne promienie słońca otoczyły swym ciepłem wszystkich, napełniły serca miłością, nadzieją i przyniosły nowe siły, a nadchodzące święta upłynęły w spokoju i radości w rodzinnym gronie.
Dodano 08.04.2010
                                                                powrót