Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Droga Wielgie - Bąkowa oficjalnie otwarta

Uroczystego otwarcia zmodernizowanej drogi na odcinku Wielgie - Bąkowa dokonali: wójt gminy Ciepielów Artur Szewczyk, starosta lipski Roman Ochyński oraz wicestarosta Paweł Jędraszek.
Całkowita wartość wykonanych prac wyniosła 2 080 287,32 zł z czego kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła 1 768 244,22 zł.
Przebudowę-modernizację drogi powiatowej nr 1906W Czerwona-Ciepielów wykonano na odcinku Bąkowa-Wielgie o dł. 3700mb, od km 5+000 do 8+700. Szerokość drogi na nowo przebudowanym odcinku zwiększyła się do 5m, wykonano pobocza, zatoki autobusowe, rowy odwadniające, bariery ochronne w miejscach niebezpiecznych, wykonany został także remont kapitalny mostu w Wielgiem.
Wraz z wykonywaną w tym roku przebudową drogi przez Antoniów i wykonaną w roku poprzednim drogi Bąkowa-Czerwona, jest to najdłuższy wyremontowany odcinek drogi na terenie gminy Ciepielów. Wyremontowana droga wpłynie znacznie na szybkość, komfort a przede wszystkim na bezpieczeństwo pokonywania trasy pomiędzy centrum gminy i miejscowościami położonymi na jej obrzeżach.


Dodano 02.12.2009                                            powrót