Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Nowy samochód strażacki dla OSP Ciepielów

Zakup sfinansowany został ze środków budżetowych gminy - 74 703,00 zł i dotacji przyznanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego - 66 287,00 zł, cena samochodu wyniosła 140 990,00 zł.
Nowy pojazd to Ford Transit, lekki wóz ratowniczo-gaśniczy. Napęd samochodu stanowi nowoczesny silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o mocy 100 KM, o bezpieczeństwo załogi dbają systemy bezpieczeństwa ABS, ESP i poduszki powietrzne. Oznakowanie pojazdu to belka świetlna z napisem Straż, generator sygnałów świetlnych i dźwiękowych z możliwością podawania komunikatów słownych, lampy błyskowe stroboskopowe z przody i z tyłu oraz tablice magnetyczne. Samochód podzielony jest na przegrodę pasażerską przeznaczoną dla 6 osobowej załogi i przegrodę ładunkową. Wyposażenie przegrody ładunkowej to między innymi: agregat wysokociśnieniowy - wydajność pompy 40 l/min, silnik czterosuwowy, rozrusznik ręczny, linia szybkiego natarcia, prądownica pistoletowa, zbiornik wody o pojemności 300 litrów, maszt oświetleniowy o łącznej mocy lamp 1000 W. Samochód posiada również 2 radiotelefony, orurowanie zewnętrzne wzmacniające zderzak i wyciągarkę 3,5 tony.
W dniu 25 listopada 2009 samochód został przekazany do użytkowania. W odbiorze uczestniczyli wójt gminy Artur Szewczyk, prezes OSP Ciepielów Andrzej Szczodry, Józef Matysiak i Marian Tarka. Zakup nowego samochodu z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.
Dodano 26.11.2009                                            powrót