Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Narodowe Święto Niepodległości

W najbliższą środę Polacy obchodzą jedno z najważniejszych świąt narodowych. Dzień 11 listopada 1918 r. był przełomowym w dziejach Europy, ale przede wszystkim Polski. Po 123 latach niewoli narodowej kraj odzyskał wolność. Z tej okazji jeszcze w czasach II Rzeczpospolitej ustanowiono ten dzień Świętem Niepodległości. Zlikwidowane w czasach PRL, powróciło do naszego kalendarza w 1989 r.
W przeddzień 91 rocznicy odzyskania niepodległości Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprędałowicz w liście do mieszkańców gminy Ciepielów złożonym na ręce wójta gminy pisze:

"91 lat temu spełniły się oczekiwania wielu pokoleń Polaków. Po 123 latach niewoli Polska stała się wolnym i niezależnym państwem. To podniosłe wydarzenie, zapisane na kartach historii, było ogromnym osiągnięciem naszych Przodków. Dzięki ich poczuciu patriotyzmu i odwadze posiadamy najcenniejszy skarb, największą wartość dla każdego kraju i narodu - Wolność.
Pamiętajmy jak ważną częścią życia jest wychowanie patriotyczne i kształtowanie więzi młodych ludzi z krajem ojczystym poprzez czynne i świadome uczestnictwo w ważnych świętach i uroczystościach państwowych.
Jestem przekonany, że uczestnictwo Nas wszystkich w obchodach Święta Niepodległości będzie wyrazem hołdu i świadectwem kultywowania pamięci o bohaterach tamtych czasów.
Niech ich postawa na zawsze pozostanie w naszej pamięci."


W związku ze zbliżającym się świętem ulice Ciepielowa zostały przystrojone flagami. Na słupach oświetleniowych wzdłuż głównych ulic naszej miejscowości zostały zamontowane uchwyty flagowe. W każdym z uchwytów znajdują się trzy flagi: Polski, Gminy Ciepielów i Unij Europejskich. Łącznie w Ciepielowie zamontowanych zostało 50 takich kompletów (150 flag). Pamiętajmy, aby 11 listopada flagi wywiesić również na naszych domach.
Dodano 10.11.2009                                            powrót