Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 22 Lutego 2020 roku,  do końca roku zostało  314 dni, imieniny: Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław

Podziękowanie dla Zbigniewa Gołąbka

    Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Ciepielowie, wójt i radni Rady Gminy podziękowali radnemu sejmiku wojewódzkiego panu Zbigniewowi Gołąbkowi za dotychczasową pomoc w pozyskiwaniu środków na realizację gminnych inwestycji. Podziękowanie wręczył wójt i Przewodniczący Rady Gminy w Ciepielowie Waldemar Czapla.
   Zbigniew Gołąbek jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
   Wręczając podziękowanie wykonane na grawerowanym szkle z napisem „w imieniu Rady Gminy w Ciepielowie oraz całej społeczności lokalnej Gminy Ciepielów składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w pozyskiwaniu środków na realizację gminnych inwestycji”, wójt gminy dodał, że pomoc okazana naszemu samorządowi przez sejmik mazowiecki, zawsze wykorzystywana jest na zrównoważony rozwój całej gminy. Jednocześnie wójt zwrócił się z prośbą o pomoc w dofinasowaniu zaplanowanego na przyszły rok zakupu nowego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepielowie. Na ten cel gmina przeznaczy 150 tysięcy złotych, pozostałą kwotę w wysokości 500 tysięcy złotych dzięki pomocy pana radnego Zbigniewa Gołąbka zamierzamy pozyskać z zewnętrznego dofinasowania. Łączny koszt zakupu nowego samochodu to kwota 650 tysięcy złotych.
   Pan radny podziękował wójtowi, radnym oraz mieszkańcom gminy, dla których każdego dnia sprawuje funkcję w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jednocześnie podziękował za zaproszenie na sesję Rady Gminy i możliwość spotkania się z osobami, z którymi na co dzień współpracuje. Podkreślił, iż bardzo wysoko ceni wójta i radnych gminy za gospodarskie podejście oraz za aktywność w poszukiwaniu środków z zewnątrz na zadania inwestycyjne realizowane w Gminie Ciepielów. Projekty składane przez Gminę w Urzędzie Marszałkowskim są przemyślane i bardzo dobrze przygotowane. Gmina Ciepielów należy do tych gmin, które przodują w wykorzystywaniu środków zewnętrznych, a zdolność przeznaczenia w strukturze własnego budżetu ponad 5 mln powoduje, że gmina należy do najlepszych w subregionie radomskim. „Chcę podkreślić, iż opłaca się aktywność. Ludzie z czasem docenią, że to co robimy, robimy dla nich i ich otoczenia”. Pan radny Zbigniew Gołąbek, dziękując za wyróżnienie, złożył życzenia wszystkim mieszkańcom gminy.

Dodano 02.10.2015                                                                powrót