Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Nastoletni strażak bohater

9 listopada br. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik nagrodził tytułem Strażaka Miesiąca Przemysława Stępnia. W imieniu marszałka nagrody wręczył Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz.
Czternastoletni Przemysław Stępień jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Ciepielów. 15 sierpnia br. w Ranachowie w sąsiedniej gminie Kazanów dał dowód odwagi i ofiarności ratując życie jednemu z dwóch topiących się podczas kąpieli w wyrobisku żwiru chłopców. Druh Przemysław Stępień ruszył na ratunek dziecku i wyciągnął je na brzeg, a następnie rozpoczął poszukiwania drugiego chłopca. Przemysław, choć jest członkiem drużyny od czterech lat, mógł polegać tylko na własnych umiejętnościach. Oprócz niego w drużynie jest jeszcze 11 nastolatków. Strażakami - ochotnikami lub zawodowcami - będą mogli zostać dopiero wtedy, kiedy będą pełnoletni.
Członek Zarządu Waldemar Roszkiewicz pogratulował młodemu strażakowi bohaterskiej postawy. Podkreślił, że Przemysław Stępień mimo młodego wieku doskonale rozumie słowa przysięgi strażackiej mówiące o poświęceniu i odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Wyraził także nadzieję, że postawa druha stanie się przykładem dla wszystkich młodych ludzi.Chłopiec oprócz tytułu dostał zegarek, książkę i czek. Od swoich bezpośrednich przełożonych nastolatek dostał nowy mundur, w którym zaprezentował się w Warszawie.
Zaszczytny tytuł przyznaje oddział wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP tym strażakom, którzy w szczególny sposób, często z narażeniem własnego życia, wyróżnili się w działaniach ratowniczych. W uroczystościach oprócz wyróżnionego bohatera uczestniczyła mama Przemysława, władze gminy i strażacy z Ciepielowa.

Dodano 09.11.2009                                            powrót