Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

25 - LECIE ZESPOŁU LUDOWEGO "PO CO CI TO?"

"Oj śpiewają kobietki
Wesoło śpiewają
Wielką satysfakcję
Ze śpiewu mają"

W sobotę w Domu Ludowym w Wielgiem odbył się Jubileusz 25-lecia istnienia i działania Zespołu Ludowego o wdzięcznej nazwie "Po Co Ci To?" Skąd ta nawa? Zdaniem założycielki tego Zespołu Pani Marii Skupień nazwa jest reakcją rodziców, teściów, a niekiedy mężów na wyjście kobiet na spotkania zespołu mówiąc "po co Ci to?". Mimo tych "wywodów" kobiety zawsze były na umówioną godzinę, a z czasem dołączali również i mężowie. Chęci zwyciężyły, a później nikt nawet nie pomyślał, aby wieś istniała bez zespołu.
Nasze Panie śpiewają i biorą udział w imprezach środowiskowych, festynach, dożynkach, konkursach w naszej gminie i w innych gminach. Zespół dalej nosi nazwę "Po Co Ci To?" i posiada swoją piosenkę pod tym samym tytułem.
Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście między innymi: Władze Gminy Ciepielów, Grona Pedagogiczne szkół, pracownicy Bibliotek oraz Proboszcz tutejszej parafii.
Na początku Zespół Ludowy "Po Co Ci To?" zaprezentował się częścią artystyczną. Po występie wszyscy goście zasiedli do biesiady bawiąc się do późnych godzin wieczornych przy dźwiękach kapeli ludowej.
Imprezę swoją obecnością zaszczyciła również Pani Majka Sotowicz - autorka tomiku poezji "Słowa jak motyle...", która na tą okoliczność napisała i zarecytowała wiersz pt.: "25 lat Jubileuszu Zespołu Ludowego Po Co Ci To?"
Dodano 19.10.2009                                            powrót