Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Nagroda dla Zespółu Ludowego „Po Co Ci To?” z Wielgiego

    W ostatnim czasie Zespół Ludowy „Po Co Ci To?” wziął udział w XX Festiwalu Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej Powiśle '2014 w Lipsku oraz XV Mazowieckim Przeglądzie Folkloru podczas 55. Dni Kolbergowskich w Przysusze.
   Podczas XX Festiwalu Folkloru i Twórczości Nieprofesjonalnej Powiśle '2014, zorganizowanym przez Lipskie Centrum Kultury, który odbył się 18 maja 2014 r. artyści w części konkursowej prezentowali swoje umiejętności w kategoriach: śpiewacy ludowi, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, kapele ludowe. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem twórców ludowych. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba aż 360 wykonawców z trzech województw – mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.
   Jury, w skład którego wchodzili Adolf Krzemiński, folklorystka Grażyna Wieczerzyńska i etnograf Stefan Rosiński zgodnie podkreślali bardzo wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców, a najlepsi z nich otrzymali nagrody i wyróżnienia.
   Zespół Ludowy „Po Co Ci To?” , który przygotował dwa utwory „W niedziele rano” i „Jest drożyna jest” otrzymał wyróżnienie w kategorii zespoły śpiewacze, a Pani Halina Granisz została laureatem w kategorii soliści, śpiewając utwór „Mamo ach mamo”. Na festiwalu swój talent zaprezentowali również panowie Stanisław Wolak i Franciszek Wojciechowski, którzy wystąpili w kategorii instrumentaliści, grając na akordeonach.
   Równie godnie nasz zespół ludowy zaprezentował się w XV Mazowieckim Przeglądzie Folkloru podczas 55. Dni Kolbergowskich, który odbył się 8 czerwca 2014 r. w Przysusze. Organizatorami tej imprezy byli: Urząd Gminy i Miasta w Przysusze, Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze, Dom Kultury w Przysusze, LGD "Razem dla Radomki", Muzeum im. Oskara Kolberga. Partnerem 55. Dni Kolbergowskich był BGŻ. Przegląd miał szczególne znaczenie, bowiem przebiegał w Roku Oskara Kolberga.
   W festiwalu wzięło udział kilkuset wykonawców muzyki i piosenki ludowej z terenu całego Mazowsza, w tym 31 zespołów śpiewaczych, 14 kapel ludowych, 21 solistów śpiewaków i 10 solistów instrumentalistów. Artystów oceniało jury w składzie: Adolf Krzemiński z Urzędu Marszałkowskiego, prof. Zbigniew Przerembski z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie i Anna Borucka-Szotkowska z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
   W kategorii soliści śpiewacy I nagrodę wyśpiewała pani Halina Granisz z Zespołu Ludowego „Po Co Ci To?” z Wielgiego i dzięki temu została wytypowana do udziału w ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.
   Serdecznie gratulujemy laureatce pani Halinie Granisz, całemu Zespołowi Ludowemu „Po Co Ci To?” oraz kierownikowi zespołu pani Iwonie Giemzie i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych występach.

Dodano 26.06.2014
                                                                powrót