Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Nowe place zabaw już gotowe

W tym roku, wybudowaliśmy cztery kolejne place zabaw dla dzieci. Po Wielgiem i Bąkowej, teraz czas przyszedł na wybudowanie placu zabaw przy budynku zerówki i przedszkola w Ciepielowie oraz przy świetlicy wiejskiej w Antoniowie.
Oba place najpierw ogrodzono, następnie zainstalowano system oświetlenia. W Ciepielowie zainstalowano między innymi urządzenia dla najmłodszych dzieci, a wśród nich: zestaw do zabawy "Kubuś", bujaki na sprężynach, ławeczki, zasuwaną piaskownicę, zestaw do rysowania, labirynt, sklepik, kółko i krzyżyk, specjalny domek, samochodzik z zadaszeniem, huśtawki. Łączny koszt inwestycji to 60 tysięcy złotych.
Podobny plac zabaw ale bardziej uniwersalny wiekowo powstał przy budynku świetlicy wiejskiej w Antoniowie. Urządzony został plac zabaw, między innymi w: zestaw do zabawy "Twierdza", zestaw "Forteca", bujaki na sprężynach, bujaki podwójne, samochodzik, ławeczki. Łączny koszt tej inwestycji to 50 tysięcy złotych.
Wykonawcą inwestycji była wrocławska firma Prosympatyk. Wszystkie urządzenia mają wszelkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.
Codziennie ponad 30 dzieci korzysta z nowych urządzeń, ich zaletą jest nie tylko zabawa dla dzieci ale także edukacja, czemu służą elementy edukacyjne takie jak zestawy do rysownia, labirynty oraz gry i zabawy.
Kolorowe place zabaw stają się powoli małą wizytówką naszej gminy, do tej pory wykonaliśmy już największy plac zabaw w Ciepielowie ( w parku), w Pcinie ( przy domu kultury), w Wielgiem ( przy domu ludowym), w Bąkowej ( przy szkole podstawowej).
W przyszłym roku planowana jest między innymi rozbudowa placu zabaw w centrum Ciepielowa ( ustawienie jeszcze jednego dużego zestawu zabawowego), planuje się również budowę dwóch nowych placów zabaw.

Dodano 08.10.2009                                            powrót