Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

PSP w Bąkowej na Zielonej Szkole

    W maju uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Zakopanego. Organizatorem wyjazdu była Grażyna Styczeń, która wraz z Dyrektor Anną Kozieł i Elżbietą Wajs czuwała nad bezpieczeństwem uczniów oraz udanym pobytem. Pierwszego dnia, po dojechaniu do Zakopanego wszyscy udali się na Gubałówkę, która nie dla wszystkich była szczytem możliwym do pokonania. Nie obyło się bez łez szczęścia, ale były także łzy bezsilności spowodowane trudnym szlakiem do pokonania. Jednak uczniowie z PSP w Bąkowej w pełnym składzie pokonali trasę, a najszczęśliwszą chwilą okazał się zjazd z Gubałówki kolejką linową . Kolejnym punktem wyjazdu była Dolina Kościeliska, gdzie wszyscy podziwiali wspaniałą faunę i florę gór. Widoki były piękne i zapierające dech w piersiach. Jednak oprócz wspaniałych jaskiń, stoków i pięknych potoków górskich był straszny widok spustoszeń i zniszczeń po halnym, który pozostawił po sobie połamane drzewa. Ten widok pozostanie w pamięci każdego wycieczkowicza. Dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem było wejście na Wielką Krokiew. Najwspanialsze jednak dopiero miało nastąpić, ponieważ spacer po Krupówkach, pamiątkowe zakupy i zdjęcia nie miały końca. Po wyczerpującym zwiedzaniu i z mnóstwem zakupów wszyscy wrócili do ośrodka na obiad, którego wystrój sprawił, że każdy poczuł się jak prawdziwy góral.
   Ostatniego dnia pobytu w Zakopanem wszyscy udali się na prawdziwy odpoczynek do parku wodnego „Terma Białka” , gdzie nastąpiło prawdziwe wodne szaleństwo. Pięć basenów z wodą termalną o temperaturze od 36 °C do 40 °C, zjeżdżalnie zewnętrzne o łącznej długości blisko 300 m, szeroki wachlarz rozrywek dla najmłodszych - słowem, idealne miejsce dla wszystkich kochających wodę, tak właśnie wyglądała kąpiel w strefie głośnej. Dla tych którzy jednak przed wyjazdem chcieli odpocząć korzystali z uroków strefy cichej, gdzie królował spokój, cisza, odprężenie i prawdziwy relaks. Inni pokusili się o zabawę w basenach termalnych na zewnątrz, a pomimo deszczu, nikt go nie czuł. Największą atrakcją były zjeżdżalnie z których nie wszyscy odważyli się zjechać. Jednak wszyscy po wspaniałej kąpieli skorzystali z pysznego obiadu i wspaniałych deserów lodowych. Przepych i luksus, tak pokrótce podsumować można nasz pobyt w parku wodnym.
   Niestety po tak wspaniałym pobycie nastąpił dzień powrotu do domu, opowieści pełnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, które do dnia dzisiejszego towarzyszą wszystkim.
Dodano 05.06.2014


                                                                powrót