Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Majówka w Wielgiem z LGD

    Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” przy współpracy z Urzędem Gminy w Ciepielowie - w ramach operacji: „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – zorganizowali w dniu 25 maja 2014 r. na terenie Domu Ludowego w Wielgiem imprezę plenerową pn. „Majówka w Wielgiem z LGD”.
    Majówkę uroczyście otworzył wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk wraz z Prezesem Zarządu LGD, Zbigniewem Buczmą oraz Proboszczem Parafii pw. Bożego Ciała w Wielgiem, ks. Leszkiem Mach.
    W ciepłą majową niedzielę na licznie przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji tj. zabawy animacyjne dla dzieci m. in. malowanie twarzy, żonglerka, talerzyki, robienie baniek, chodzenie na szczudłach, bezpłatny plac zabaw oraz ognisko z kiełbaskami. W programie majówki znalazł się również występ kabaretu „Koziołek Matołek”, który bawił i edukował zarówno dzieci jak i dorosłych. Nie lada atrakcją był także turniej rodzinny, w którym uczestniczyły cztery rodziny z okolicznych miejscowości. Przy dopingu publiczności, grupy walcząc o cenne nagrody rzeczowe, zmierzyły się w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w workach, trafienie cepem do jabłka oraz ubijanie piany. W miłej atmosferze wszyscy chętni mogli również spróbować swych sił w prowadzonych na scenie przez Panią Ewę Kundys zajęciach z ZUMBY. Podczas trwania Majówki można było skosztować pysznych dań regionalnych przygotowanych przez członków zespołu „Po Co Ci To” z Wielgiego oraz „Kazanowianki znad Iłżanki” z Kazanowa.
    W trakcie imprezy rozstrzygnięty został także przeprowadzony przez Stowarzyszenie konkurs EKO-PRZEDSZKOLE, w którym wzięło udział aż 17 placówek z terenu LGD. Laureaci odebrali nagrody rzeczowe z rąk Prezesa Stowarzyszenia.
    Uczestnikom czas umilały sceniczne występy: zespołów „Po Co Ci To” z Wielgiego oraz „Kazanowianki znad Iłżanki” z Kazanowa, a także znanego i lubianego zespołu Extreme Music. Wspólna zabawa w wyśmienitych nastrojach trwała do późnego wieczora.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”, wszystkim zaproszonym gościom, zespołom ludowym oraz wszystkim uczestnikom imprezy za tak liczny i aktywny udział w imprezie pn. „Majówka w Wielgiem z LGD”.

Dodano 02.06.2014

                                                                powrót