Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Oficjalne otwarcie Schetynówki

W dniu 7 października, odbyła się uroczystość oddania do użytkowania długo oczekiwaną przez mieszkańców Bąkowej, Kochanowa i Sajdów.
Przebudowę drogi zrealizowano w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg, który potocznie od autora programu wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny przyjęła nazwę "Schetynówki". Przypomnijmy, że na to zadanie uzyskaliśmy 50% dofinansowania w kwocie 163.814,-zł. Przetarg za kwotę 209.177,99,-zł wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Pozyskanie środków na budowę tej drogi jednym ze spektakularnych sukcesów naszej gminy w poprzednim roku. W pierwszym ogłoszonym konkursie budowy dróg nasza gmina spośród 242 wniosków z całego Mazowsza uzyskała 11 miejsce, najwyższe spośród wszystkich okolicznych gmin. Z 242 wniosków dotacje otrzymało tylko 41 gmin mazowieckich, w tym nasza gmina.
W oficjalnym oddaniu drogi do użytku wzięli udział między innymi: przedstawiciel wojewody mazowieckiego kierownik delegatury urzędu wojewódzkiego w Radomiu pan Jerzy Kacak, wójt gminy Artur Szewczyk, przewodniczący Rady Gminy Waldemar Czapla, sołtys Kochanowa - Sajdów pan Henryk Synderowski, oraz mieszkańcy Bąkowej, Kochanowa i Sajdów.
Po obejrzeniu drogi i rozmowach z mieszkańcami, nastąpiło uroczyste przecięcie szarfy. Droga została oficjalnie otwarta.
- Bardzo się cieszę, że dzięki programowi Budowy Dróg zarządzanemu przez wojewodę mazowieckiego pana Jacka Kozłowskiego, nowa droga będzie swoistym okienkiem na świat dla tutaj zamieszkujących ludzi. Pan Wojewoda bardzo dobrze zna potrzeby mieszkańców wsi i wie, że każda inwestycja na terenach wiejskich jest długo oczekiwana. W związku z otwarciem drogi prosił przekazać Państwu życzenia wszystkiego najlepszego, aby wykonana inwestycja ułatwiła Państwu życie na co dzień i przyczyniła się do rozwoju waszych pięknych miejscowości- powiedział przecinając symboliczną szarfę przedstawiciel wojewody pan Jerzy Kacyk.
Słowa podziękowania panu wojewodzie i przedstawicielom władz gminnych złożył sołtys pan Henryk Synderowski.
Dzięki programowi kolejna droga asfaltowa zajęła miejsce drodze szlakowej. Mieszkańcy Bąkowej, Kochanowa i Sajdów wreszcie przestaną wdychać kurz wcześniej powstający na drodze.

Dodano 08.10.2009                                            powrót