Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Przedszkolna Rada Gminy

Przedszkolaki z Ciepielowa pod opieką nauczycielek pani Beaty Mordak i Katarzyny Gołdy, odwiedziły urząd gminy w Ciepielowie.
Swoją wizytę rozpoczęły od gabinetu wójta gminy. Na przywitanie pan wójt otrzymał kwiat słonecznika własnoręcznie wykonany z bibuły przez dzieci na zajęciach plastycznych.
Pan wójt Artur Szewczyk zapoznał najmłodszych mieszkańców naszej gminy z pracami wykonywanymi w urzędzie. Każdy przedszkolak mógł usiąść na fotelu wójta, i poczuć się jak prawdziwie zarządzający gminą. Na pamiątkę odwiedzin, wójt podarował każdemu dziecku pluszową maskotkę. Następnie dzieci odwiedziły salę ślubów, pokrótce zajrzały do większości pokoi w urzędzie, gdzie mogły zapoznać się z pracą urzędników. Na koniec swojej wizyty przedszkolaki obradowały na sali konferencyjne urzędu. Tam zapoznały się z pracą Rady Gminy oraz po raz pierwszy wzięły udział w prawdziwym głosowaniu.
Pierwsza z podjętych jednomyślnie uchwał dotyczyła zwiększenia okresu wakacji do dziesięciu miesięcy, a co za tym idzie skrócenia szkoły do dwóch miesięcy. Wszystkim dzieciom ta zabawa bardzo się spodobała. Już teraz szykują nowe projekty uchwał.

Dodano 24.09.2009
                                            powrót