Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

IV Gminny Konkurs Informatyczny oraz IV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

    W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie na przełomie lutego i marca odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Informatycznego pod patronatem Wójta Gminy Ciepielów pana Artura Szewczyka. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów - miłośników informatyki i nowoczesnych technologii. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej związanej z tematem „Wirtualny spacer po gminie Ciepielów". Przedsięwzięcie miało na celu przedstawienie wizualnych zmian, jakie zaszły w naszej gminie w ciągu ostatnich 15 lat oraz popularyzację najciekawszych miejsc i obiektów promujących nasz region. Założeniem konkursu było także kształtowanie postawy identyfikowania się młodzieży z naszą małą ojczyzną, jak również doskonalenie umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych i zaprezentowanie w formie elektronicznej walorów naszej okolicy. Do konkursu mogli przystąpić jedynie uczniowie gimnazjum. Byli oni oceniani w trzech kategoriach wiekowych: na poziomie klas I, II i III. Powołana przez organizatora komisja konkursowa, po dokonaniu oceny prezentacji uczniowskich, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii klas III - I miejsce – Monika Kornak z kl. IIIA, II miejsce – Patrycja Górmińska z kl. IIIA, III miejsce – Marlena Farkowska z kl. IIIC. W kategorii klas II - I miejsce – Krzysztof Jędraszek z kl. IIA, II miejsce – Klaudia Sokół z kl. IIB, III miejsce – Konrad Farkowski z kl. IIB. W kategorii klas I wyróżnienie – Milena Hyścińska z kl. IA
    Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonał Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk. Zwycięskie prezentacje zostały zaprezentowane 19 marca 2014 roku społeczności szkolnej i zaproszonym gościom.


   Dnia 5 marca 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie odbył się IV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Ciepielów – Artur Szewczyk. Zmagania konkursowe miały charakter testu zawierającego zarówno pytania zamknięte jak i otwarte, które sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, gramatyki, leksyki, reagowania językowego a także tworzenia krótkiego tekstu w języku niemieckim. Do konkursu zakwalifikowało się 23 uczniów, którzy rywalizowali ze sobą na trzech poziomach językowych – klasy I, II i III.
    W kategorii klas I zwyciężyła Aleksandra Zięba z klasy Ia, miejsce II zajęła Aleksandra Gębka – uczennica klasy Ib, natomiast miejsce III przyznano Katarzynie Wojciechowskiej z klasy Ib. W kategorii klas II najwięcej punktów uzbierała Sandra Garbarczyk – uczennica klasy IIb, miejsce II zajęła Karolina Siepietowska z tej samej klasy, natomiast miejsce III przyznano Patrycji Pawelczyk z klasy IIa. W kategorii klas III zwyciężyła Kaja Balcerowska – uczennica klasy IIIb, miejsce II zajęła Patrycja Chmielewska z klasy IIIc. Miejsce III wywalczyła Marlena Farkowska z klasy IIIc.
   Osoby, które najlepiej wypadły w zmaganiach konkursowych, zostały obdarowane wspaniałymi nagrodami, których sponsorem był Urząd Gminy w Ciepielowie. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 19 marca 2014r. Swoją obecnością uświetnili je Artur Szewczyk – Wójt Gminy Ciepielów oraz Waldemar Czapla – Przewodniczący Rady Gminy.

Dodano 31.03.2014                                                                powrót