Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 17 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  350 dni, imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Nowe komputery w gabinetach logopedycznych

Gabinety logopedyczne w Bąkowej i w Ciepielowie zostały wyposażone w nowoczesne jednostki komputerowe z przeznaczeniem do prowadzenia zajęć logopedycznych z dziećmi. To już kolejna gminna inwestycja dla zwiększenia efektywności prowadzonej od kilku lat terapii logopedycznej na terenie gminy Ciepielów.
W minionym roku szkolnym na zajęcia logopedyczne uczęszczało 94 uczniów ze wszystkich szkół na terenie naszej gminy. Dobra organizacja pracy jak również bardzo dobra współpraca z rodzicami pozwoliły na zakończenie terapii u 22 uczniów. W naszej gminie wspierani i dostrzegani są nie tylko uczniowie odnoszący sukcesy, ale również ci, którzy muszą wkładać dużo pracy by osiągnąć coś, co innym przychodzi bez większego wysiłku.
Dlatego też przekazując nowe komputery dla gabinetów logopedycznych, wójt stwierdził, że "na dobru naszych dzieci, zwłaszcza tych które potrzebują dodatkowej pomocy nigdy nie będziemy oszczędzać".
Bardzo duża liczba dzieci i młodzieży uczestniczących w minionym roku szkolnym w terapii logopedycznej, świadczy też o rosnącej świadomości rodziców w zakresie znaczenia prawidłowej wymowy dla odpowiedniego rozwoju ich dziecka.
Zaburzony rozwój mowy często niesie ze sobą trudności w czytaniu i pisaniu, eliminuje dziecko z udziału w konkursach recytatorskich, zaniża poczucie własnej wartości oraz przeszkadza w osiąganiu odpowiedniego do wieku poziomu edukacji szkolnej. Jednak wczesna diagnoza i terapii logopedyczna ułatwia wyrównywanie szans edukacyjnych oraz pozwala dzieciom na osiąganie późniejszych sukcesów.Dodano 24.09.2009


                                            powrót