Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

VI Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wójta Gminy Ciepielów

    6 lutego 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie został rozegrany VI Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Wójta Gminy Ciepielów.
    O godzinie 9.00 sala gimnastyczna zapełniła się miłośnikami ping – ponga. Powitała ich pani wicedyrektor Aneta Rozwadowska i dokonała oficjalnego otwarcia turnieju, któremu przyświecał nadrzędny cel – zapobieganie patologiom społecznym poprzez popularyzację tej dyscypliny sportu wśród młodzieży.
   W tym ważnym dla społeczności szkolnej przedsięwzięciu wzięło udział 67 zawodników – reprezentantów klas I, II i III, którzy stanęli do indywidualnych rozgrywek w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.
   Zawodnicy z wielką determinacją, przez wiele godzin walczyli o najwyższe miejsca na podium. Sportowe emocje udzielały się zarówno doświadczonym graczom jak i kibicom, którzy przez cały czas trwania rozgrywek zagrzewali do boju swoich faworytów. Po 4 godzinach zaciętej rywalizacji nadszedł moment na ogłoszenie wyników.
   Tuż po godzinie 13.00 pani dyrektor Elżbieta Giemza dokonała podsumowania tegorocznej edycji turnieju. Dyrektor ZPO dziękowała nauczycielom wychowania fizycznego p. Mirosławowi Czapce, Krzysztofowi Balcerowskiemu i Piotrowi Siebyle. Zwycięzcy turnieju w obecności całej społeczności szkolnej zostali uhonorowani przez p. Artura Szewczyka – Wójta Gminy Ciepielów pięknymi pucharami i dyplomami.
   Mistrzami tenisa stołowego w tym roku zostali:

W kategorii dziewcząt:
Kaja Balcerowska – I miejsce
Izabela Główka – II miejsce
Anna Niedziela- III miejsce

W kategorii chłopców:
Krystian Chojak – I miejsce
Tomasz Gębka – II miejsce
Adrian Koszałka – III miejsce

   Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Wysoki poziom rozgrywek zapewniło bardzo dobre przygotowanie uczestników. Jest to zasługą nauczycieli wychowania fizycznego, którzy na co dzień rozwijają sportowe pasje naszych wychowanków.
   Na zakończenie uczestnicy turnieju podziękowali Panu Wójtowi za objęcie patronatem tego sportowego wydarzenia promującemu ideę aktywności fizycznej oraz sprzyjającego możliwościom kształtowania właściwych i pożądanych społecznie postaw.
    O tym, jak ważny jest sport w życiu człowieka pięknie powiedział patron naszej szkoły - Jan Paweł II: „Potencjał ukryty w sporcie sprawia, że jest on szczególnie ważnym narzędziem integralnego rozwoju człowieka oraz czynnikiem niezwykle przydatnym w procesie budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego. Poczucie braterstwa, wielkoduszność, uczciwość i szacunek - stanowiące z pewnością niezbędne cnoty każdego dobrego sportowca - przyczyniają się do budowy społeczeństwa, gdzie miejsce antagonizmów zajmuje sportowa rywalizacja, gdzie wyżej ceni się spotkanie niż konflikt, uczciwe współzawodnictwo niż zawziętą konfrontację”.
   Podziękowania organizatorom i wszystkim zawodnikom oraz gratulacje zwycięzcom złożyli Artur Szewczyk wójt Gminy i dyrektor Elżbieta Giemza. Zwycięzcy tych zawodów będą reprezentowali szkołę w rozgrywkach powiatowych. Życzymy im dalszych sukcesów.

Dodano 13.02.2014

                                                                powrót