Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej w teatrze muzycznym Roma w Warszawie

    Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bąkowej wraz opiekunami, pojechali na przedstawienie muzyczne Aladyn Jr do Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie.
   Teatr Muzyczny ROMA jest w ocenie ekspertów ze środowisk teatralnych Londynu i Nowego Jorku – najlepszym teatrem muzycznym w tej części Europy. Walt Disney to synonim najlepszej rozrywki familijnej w świecie. ALADYN Jr to w wersji Disneya – ekranizacja popularnej baśni wzbogacona o muzykę tak znakomitą, że zarówno ścieżka dźwiękowa filmu, jak i główna piosenka otrzymały Oscary w 1992 r., za najlepszą muzykę i najlepszą piosenkę.
   Musical zaczął się o godz. 11 a wszyscy czekali z niecierpliwością na rozpoczęcie przedstawienia. W spektaklu dzieje się nieprawdopodobnie wiele. Bohaterowie podróżują na latającym dywanie ponad głowami widzów, Aladyn popisuje się podniebnym skokiem, aktorów oglądamy na scenie i w komputerowych wizualizacjach... Oglądamy więc bajkę, ale i perfekcyjnie zrealizowany musical przy udziale młodych ludzi. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich uczniów, którzy nie mogli wyjść z podziwu. Aladyn Jr to znakomite przedstawienie familijne utrzymane na bardzo wysokim poziomie artystycznym, całkowicie zrozumiałym dla maluchów, które fantastycznie odnajdują się i identyfikują się z tym, co się dzieje na scenie. Kto z nas nie zna słynnej, tradycyjnej arabskiej baśni „Opowieść 1001 nocy”? W Romie mogli zobaczyć w świetny sposób zrealizowaną relację na żywo z Pałacu Królewskiego. W Pałacu Królewskim pewnego arabskiego kraju dzieją się bardzo ważne rzeczy i poddanych trzeba informować. Oto Sułtan pragnie swoją jedyną córkę Jasminę , wbrew jej woli wydać za mąż za jednego z trzech książąt. Dziennikarka telewizyjna wprost z miejsca zdarzenia relacjonuje na żywo w programie „Z życia pałacu” najważniejsze wydarzenia, które cały czas trzymały nas w napięciu. Wszyscy siedzieli z zapartym tchem śledząc wydarzenia w pałacu. Najgłośniejszą jednak reakcją dzieci i dorosłych było, gdy niespodziewanie nad głowami i całą widownią unosi się i płynie latający dywan z głównymi bohaterami: Aladynem i Jasminą. To największa niespodzianka i atrakcja spektaklu, która wywołała burzę zachwytów wszystkich widzów.
   Atrakcją dla grupy po zakończonym musicalu był fakt wejścia za kulisy, zobaczenie występujących aktorów, możliwość porozmawiania z nimi i zobaczenia jak wygląda ich praca. Pamiątką z tego spotkania zostało oczywiście pamiątkowe zdjęcie ze wszystkimi bohaterami. To było niezapomniane wrażenie dla wszystkich uczniów, zwłaszcza, że jednym z występujących aktorów był Robert Rozmus oraz Jacek Lenartowicz. Wszyscy otrzymaliśmy małe prezenty od pana Łukasza Dzwoniarskiego, który był przewodnikiem za kulisami teatru.

Dodano 10.01.2014

                                                                powrót