Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 17 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  350 dni, imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Budowa punktu zlewnego oraz wykonanie otuliny filtracyjnej oczyszczalni ścieków w Ciepielowie - inwestycja zakończona

    Zakończyła się realizacja zadania pn. Budowa punktu zlewnego oraz wykonanie otuliny filtracyjnej oczyszczalni ścieków w Ciepielowie.
   W ramach inwestycji został wykonany punkt zlewny do odbioru ścieków dowożonych ze zbiorników bezodpływowych z gospodarstw domowych na terenie gminy Ciepielów wraz z otuliną filtracyjną z zieleni dla oczyszczalni ścieków. W skład punktu zlewnego wchodzą: taca najazdowa, separator zanieczyszczeń stałych, kontener z przewodem do odbioru i pomiaru ilości ścieków, zbiornik uśredniający, kanał odpływowy ścieków. Prace budowlane wykonała firma „ARKADA DELA" Emil Dygas z Radomia, łączna wartość robót wraz z nadzorem technicznym to 347 000,14 zł.
   Inwestycja została tak zaplanowana, że punkt zrzutowy dowożonych ścieków został podłączony do obecnej oczyszczalni, a po planowanej rozbudowie oczyszczalni będzie częścią składową nowej oczyszczalni. Decyzja o budowie punktu zlewnego zapadła po analizie działania oczyszczalni ścieków a dotyczącej problemów w zakresie oczyszczania. Specjaliści z zakresu ochrony środowiska jednoznacznie stwierdzili, że aby poprawić działanie naszej oczyszczalni należy wyposażyć ją w punkt zrzutowy ścieków dowożonych taborem asenizacyjnym z szamb bezodpływowych. Pokrótce chodzi o to, aby ścieków z szamb nie wpuszczać bezpośrednio do oczyszczalni (z reguły stanowią one bardzo duże stężenie bakterii), a dopuszczać je za pośrednictwem punktu zrzutowego w ilości w jakich oczyszczalnia zdoła je oczyścić.

Dodano 08.11.2013

                                                                powrót