Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Seniorzy na wycieczce w Krakowie

W ramach działalności "Klubu Integracji Międzypokoleniowej" działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciepielowie seniorzy gminy Ciepielów - razem 46 osób uczestniczyło w wycieczce na trasie Ciepielów - Ojców - Kraków.
Wszyscy zwarci, gotowi i zniecierpliwieni wyruszyliśmy o godz. 5:00. Jako pierwszy został zwiedzony Ojcowski Park Narodowy. Trasa rozpoczyna się pod Zamkiem w Pieskowej Skale, przechodzimy na zamek - zwiedzamy dziedziniec zewnętrzny bez wejścia na Sale Muzealne następnie przechodzimy pod Maczugę Herkulesa. Dalej jedziemy do Ojcowa, następnie przejazd do Jaskini Nietoperzowej.
Kolejnym punktem wycieczki jest przejazd do dawnej stolicy Polski czyli do Krakowa. Tam wszyscy uczestnicy wycieczki, mieli zagwarantowany obiad. Nasz przewodnik poprowadził nas po najsłynniejszych zabytkach tego pięknego miasta a wśród nich Wawel, Katedra, Dzwon Zygmunta, Krypty, Stary Rynek, Kościół Mariacki. Wycieczka przebiegała w bardzo serdecznej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie wszyscy mieli czas wolny, aby móc zakupić pamiątki. Wróciliśmy zmęczeni, ale przede wszystkim z uśmiechami na twarzach i wzbogaceni o nowe wrażenia i niezapomniane przeżycia.
Wycieczka była zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciepielowie ze środków PPWOW w ramach usług dla osób starszych.Dodano 18.09.2009


                                            powrót