Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Jesienny ogród poezji

   Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie Filia Biblioteczna w Wielgiem zorganizowała spotkanie z poezją członków Koła Poezji Nie-Odkrytej „Szuflada”. Było to już kolejne spotkanie z tą grupą poetycką, ale po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć założycielki koła panią Walentynę Pawelec i panią Wiesławę Didyk. Tego wieczoru swoją twórczość poetycką prezentowali również pani Halina Banaszkiewicz, pani Majka Sotowicz oraz pan Jan Kiraga.
   Jesienna aranżacja i blask świec wspomagały odbiór poezji, która pojawiała się w bardzo różnych odsłonach. Przeważała tematyka jesienna, skłaniająca do refleksji i zadumy, wprowadzająca w nastrój zbliżającego się Święta Zmarłych. Były wiersze patriotyczne, wiersze o miłości, ale nie zabrakło również wierszy pełnych humoru i takich z nutką erotyzmu.
   Miłą niespodzianką było wystąpienie pana Kazimierza Niedzieli, znanego miejscowego regionalisty, który w krótkim zarysie przybliżył gościom historię Wielgiego oraz zaprezentował napisany specjalnie na tę okazję wiersz z dedykacją dla goszczących u nas poetów. Wystąpiły też dziewczęta Ola i Milena, które przygotowały dwa utwory muzyczne.
   W spotkaniu wzięli udział licznie przybyli goście. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo, nie kryjąc wzruszenia czy rozbawienia, nagradzała poetów gromkimi brawami. Wszyscy goście dokonali pamiątkowego wpisu do kroniki pani Walentyny Pawelec.
   Po autorskich prezentacjach artystom w podziękowaniu za wspaniały wieczór i duchowe doznania wręczono symboliczne kwiaty. Następnie był czas na rozmowy kuluarowe przy filiżance herbaty i słodkim poczęstunku. Spotkanie wszystkim miłośnikom poezji dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń.

Dodano 07.11.2013                                                                powrót