Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

muszę Tu przywieźć spektakl ...

    Przez godzinę 350 młodych ludzi potrafi w Ciepielowie skupić się na rozmowie o teatrze. Przez 2,5 godziny około 100 dorosłych mieszkańców Ciepielowa wciąż nie wychodzi z sali, gdy opowiadam im o swoim świecie teatralnym. O czym to świadczy? O wielkim głodzie sztuki teatralnej w Ciepielowie!
   Przekonałem się o tym 27 września 2013 r. podczas 2 spotkań z mieszkańcami mojego Ciepielowa, w którym się urodziłem.Odbyły się one na zaproszenie miejscowej szkoły podstawowej w sali Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II (w piątek długo wprowadzałem Was w klimat mojego spotkania z Papieżem, a już w poniedziałek z radością dowiedzieliśmy się o oficjalnej dacie Jego kanonizacji 27 kwietnia 2014 r.).
   W dolinie rzeki Iłżanki dorastałem. Tutaj kształtowała się moja wrażliwość na piękno otaczającego świata. Pamiętam niedzielne poranki w nieistniejącym już kinie, bajki kliszowe w bibliotece, kino objazdowe i przeróżne uroczystości szkolne. W dzieciństwie teatru nie znałem! Musiałem na niego czekać ponad 20 lat.
   A dzisiaj, czy młodzi mieszkańcy Ciepielowa mają więcej szczęścia do teatru niż ja 30 lat temu? Ktoś powie: jest telewizja, video, gry komputerowe. Tak, ale ja tylko w teatrze mogę naprawdę mocno odczuć bliskość przeżywanych przez aktorów na scenie emocji. Niedawne spotkania w sali miejscowego gimnazjum uświadomiły mi, że czujących podobnie jak ja jest w Ciepielowie wielu. Zagrać „Małego Księcia” w wieczornej mgle iłżankowej łąki – może dzięki Wam nie będzie to tylko moim marzeniem sennym. Panie Wójcie, brawo, na zewnątrz jest coraz piękniej. Teraz spróbujmy razem upiększać Ducha.
„Ci, którzy wnoszą światło
w życie innych ludzi, mają
je również dla siebie.” /James M. Barrie/

   Ten cytat widnieje na statuetce, którą wręczyła mi w imieniu społeczności szkolnej Pani Dyrektor. Tak, radując innych moim teatrem światła ładuję zarazem swoje akumulatory do życia. Naładujmy się wspólnie pozytywną energią. Do zobaczenia na spektaklu.

Jarosław Figura

Dodano 08.10.2013                                                                powrót