Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Wyrecytowali i wyśpiewali miłość do Ojczyzny

    Żołnierzu szary, czy jeszcze pamiętasz, ten dzień wrześniowy straszliwego lata...- tak brzmiały początkowe słowa wiersza recytowane przez Monikę Giemzę, uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej im. dr. M. Papuzińskiego w Ciepielowie, podczas obchodów 93 rocznicy zwycięstwa Oręża Polskiego przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Zwoleniu oraz podczas mszy świętej w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu z okazji 74 rocznicy napaści Niemiec na Polskę.
    Dumą napawa fakt, iż uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Ciepielowie zapraszani są na ważne uroczystości, aby deklamować patriotyczne utwory.
    A wszystko zaczęło się pół roku temu, kiedy w Centrum Regionalnym w Zwoleniu odbył się X Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej Kocham moją Ojczyznę, którego organizatorem na szczeblu rejonowym był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Zwoleniu. W eliminacjach regionalnych wzięło udział 170 uczestników. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: pieśni patriotycznej – soliści, zespoły/chóry oraz poezji patriotycznej. Uczniowie z naszych placówek zaprezentowali na najwyższym poziomie swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, co zapewniło im zdobycie zasłużonych miejsc w trzech kategoriach wiekowych.
Laureatami I miejsca w kategorii poezja patriotyczna zostali:
• Zuzanna Rusinowska z oddziału "0" PSP w Ciepielowie
• Martyna Kwiecień z kl. VI PSP w Ciepielowie
• Monika Giemza z kl. VI PSP w Ciepielowie
• Kamil Kapciak z kl. III PG w Ciepielowie
Zdobywcami I miejsca w kategorii pieśń patriotyczna zostali:
• Zofia Grandos z kl. IV PSP w Ciepielowie
• zespół wokalno – instrumentalny "KOMA" z kl. II PG w Ciepielowie w składzie: Aleksandra Standowicz, Katarzyna Pakos, Joanna Niedziela, Joanna Rogozińska oraz Patrycja Kwiecień.
Drugie miejsce w kategorii poezja patriotyczna wywalczyła Kaja Balcerowska - uczennica kl. II PG w Ciepielowie.
Trzecie miejsce w kategorii pieśń patriotyczna zajęli: Michał Kosiór z kl. VI PSP w Ciepielowie oraz Grzegorz Sulima z kl. I PG w Ciepielowie.
    Laureaci pierwszych miejsc etapu rejonowego zostali zakwalifikowani do udziału w eliminacjach diecezjalnych, które odbyły się 23 kwietnia br. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Finał X Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej Kocham moją Ojczyznę zorganizowany był przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej. Z różnych stron diecezji radomskiej przyjechało 270 uczniów. Zanim rozpoczęły się przesłuchania w dwóch kategoriach, pieśni i poezji, wszyscy odmówili modlitwę, której przewodniczył ks. Grzegorz Wójcik, asystent kościelny AK, a później wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Jury bardzo wysoko oceniło poziom wszystkich prezentacji, toteż wyłonienie najlepszych z najlepszych stanowiło nie lada wyzwanie. Po długich obradach komisja konkursowa przedstawiła werdykt.
    Na etapie diecezjalnym w kategorii poezja patriotyczna:
• przedszkole i oddział ,,0” – wyróżnienie zdobyła Zuzanna Rusinowska z PSP w Ciepielowie przygotowywana przez p. Lidię Jamkę.
• klasy IV – VI szkoły podstawowe - II miejsce zajęła Monika Giemza z PSP w Ciepielowie przygotowywana pod kierunkiem p. Ewy Sulimy ( I miejsca komisja konkursowa nie przyznała)
• gimnazja – II miejsce zdobył Kamil Kapciak z PG w Ciepielowie przygotowywany pod czujnym okiem p. Danuty Wiktorowskiej.
Nagrody i dyplomy laureatom wręczali: bp Henryk Tomasik, rektor WSD ks. Jarosław Wojtkun, ks. Andrzej Jędrzejewski, asystent kościelny AK i przewodniczący jury Robert Grudzień.
    W podziękowaniu za współpracę, zaangażowanie, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia, budzenie zainteresowań przeszłością naszego narodu oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, Światowy Związek Żołnierzy AK ze Zwolenia z siedzibą w Radomiu przekazał dla Dyrekcji i Wychowawców Młodzieży wyrazy wdzięczności i pamiątkowy dyplom uznania.

Dodano 16.09.2013


                                                                powrót