Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

XX Mistrzostwa JA TITAN 2013 z udziałem młodzieży z gminy Ciepielów

    Drużyna „PITEK” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku w skład której wchodziło dwóch reprezentantów gminy Ciepielów zdobyła IV miejsce w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN 2013.
    Damian Koniusz (gmina Ciepielów), Olga Mejzner (miasto i gmina Lipsko) i Piotr Mazurek (gmina Ciepielów) rozegrali trzy finałowe mecze w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W tym roku konkursu zgłosiło się 1090 drużyn. Do finału, po pięciu rundach rozgrywek, awansowało 12 zespołów ( po dwa z Łosic, Tarnowa i Gdańska oraz po jednym z Lipska, Giżycka, Tych, Grudziądza, Dęblina i Koszalina).
    Po zaciętej rywalizacji drużyna PITEK uplasowała się na miejscach 3-5. O ostatecznej kolejności zdecydowała suma osiągniętego zysku w trzech grach.
    Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Lipska są finalistami konkursu już czwarty raz (2010 r.- 6 miejsce, 2011r.- 8 miejsce, 2012r.-5 miejsce).
    Ogólnopolski Konkurs "Zarządzania firmą" JA Titan 2013 organizuje od dwudziestu lat Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Koordynatorem projektu jest Danuta Romanowska. Rywalizacja jest oparta na grze symulacyjnej z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Konkurs kierowany jest do szkół realizujących program edukacyjny „Zarządzanie firmą”.
    Tegorocznymi fundatorami nagród byli: MasterCard, Fundacja BRE Banku oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.
    Symulacja JA TITAN rozwija kluczowe kompetencje z przedsiębiorczości, matematyki, informatyki i znajomości języka angielskiego. Zwiększa motywację do zdobywania wiedzy biznesowej. To wspaniały kurs analitycznego myślenia, analizy finansowej i zarządzania. Gra pozwala na wirtualne prowadzenie przedsiębiorstwa produkcyjnego w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych. Rozwija myślenie strategiczne , uczy punktualności i odpowiedzialności.
    Punktem kulminacyjnym turnieju była „friendly games” z udziałem przedstawicieli sponsorów. Głównym zadaniem zespołu było zaprezentowanie symulacji gościom.     Partnerem drużyny PITEK był dr Mirosław Kachniewski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Dodano 27.06.2013


                                                                powrót