Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Uczniowie z PSP w Ciepielowie na Zielonej Szkole

    W dniach 10 – 13 czerwca 2013 roku odbył się wyjazd 39 – cio osobowej grupy uczniów na „Zieloną Szkołę” do ośrodka Murzasichle koło Zakopanego. Przystankiem po drodze w góry był Kraków, gdzie wszyscy oglądali Smoczą Jamę, Dzwon Zygmunta, Krypty oraz Sukiennice. Następnie grupa udała się do ośrodka wczasowego „Tośka” w Murzasichle, gdzie wszyscy zakwaterowali się na czas pobytu.
    Drugi dzień pobytu rozpoczął się od wjazdu kolejką na Gubałówkę. Następnie, gdy wszyscy nabrali sił po obiedzie, odbył się wyjazd na źródła termalne do Bukowiny Tatrzańskiej. Było to ogromne, niepowtarzalne wrażenie dla wielu uczniów, gdyż po raz pierwszy mieli do czynieniami z ciepłymi basenami, jaskinią wodną i masażami.
    Trzeciego dnia główną atrakcją była wyprawa nad Morskie Oko. Trud maszerowania został zastąpiony przez furmanki konne, dzięki czemu dzieci mogły spokojnie podziwiać uroki gór. Przekroczenie granicy polskiej na Słowacji stało się kolejną atrakcją. „Byliśmy na Słowacji” - dało się słyszeć głosy dzieci.
    Ostatniego dnia pobytu na Zielonej Szkole, uczestnicy udali się na Wielką i Małą Krokiew. Zakończeniem pobytu okazały się po raz drugi źródła termalne, które stały się jednym z ulubionych miejsc dzieci.
Sponsorami Zielonej Szkoły byli:
- Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciepielowie
- Firma „ARBUD” p. A. K. Rogozińskich,
-Firma „KINGSPAN” z Lipska
- Pani Irena Maziarek – prezes Fundacji „H.M. –POMOC”
-Spółdzielnia Rolniczo- Handlowa w Wielgiem p. Mariana Niedzieli,
- Firma Ubezpieczeniowa „Polisa – Życie”
- Pan Krzysztof Siwiec z Wielgiego


Dodano 25.06.2013


                                                                powrót