Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

II Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

    W Publicznej Szkole Podstawowej w Bąkowej odbył się II Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych. Celem konkursu było zaprezentowanie przez dzieci z klas młodszych inscenizacji wybranej baśni. Uczniowie szkół z Ciepielowa, Wielgiego i Bąkowej pokazali swoje zdolności aktorskie i wokalne. Mali aktorzy wcielili się w rolę znanych postaci bajkowych. Zobaczyć można było: Szewczyka Dratewkę, wilka, czarownicę, trzy świnki, krasnoludki i wiele innych postaci. Wszyscy uczniowie pięknie prezentowali się na scenie, dostarczając widowni wielu wrażeń.
    W jury zasiedli utalentowani mieszkańcy naszej gminy, profesjonaliści w dziedzinie poezji, sztuki teatralnej i filmowej. Pani „Majka” Sotowicz-członkini grupy poetyckiej „Szuflada”, Pani Monika Uszyńska-scenografka i Pan Marcin Baczyński – scenarzysta.
Jury następująco podsumowało konkurs:
I miejsce zdobyły dzieci z PSP w Bąkowej, które wystawiły inscenizację baśni „Trzy małe świnki” pod kierunkiem pani Katarzyny Jaworskiej-Pańczyk.
II miejsce przyznano przedszkolakom z Ciepielowa za inscenizację baśni „O żabce, która miała marzenia”. Dzieci przygotowały do występu Panie Beata Mordak i Lidia Jamka.
III miejsce otrzymali uczniowie z PSP w Wielgiem za inscenizację baśni „Szewczyk Dratewka” pod kierunkiem Pani Zofii Pileckiej.
Dyplom uznania za udział w konkursie otrzymali uczniowie z przedszkola w Ciepielowie za inscenizację „Bajki z życzniami” przygotowaną przez Panią Marionatę Mordak.
Jury wybrało również najlepsze aktorki konkursu: Zuzannę Wajs „czarownicę” i Oliwię Mordak „żabkę”.
    Z rąk Wójta Gminy Ciepielów Pana Artura Szewczyka i przewodniczącego Rady Gminy pana Witoldowa Chojaka najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali puchary i dyplomy a wszyscy biorący udział w konkursie nagrody książkowe.

Dodano 14.06.2013


                                                                powrót