Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Gminne zawody sportowo – pożarnicze w Ciepielowie

    W ubiegłą niedzielę, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze w Ciepielowie. W zawodach, które rozegrane zostały na gminnym stadionie w Starym Ciepielowie udział wzięło 11 drużyn z jednostek OSP w: Antoniowie, Bielanach, Bąkowej, Ciepielowie i Łaziskach, podzielonych na trzy kategorie: młodzieżową chłopców, młodzieżową dziewcząt oraz seniorów. Wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej musiały przebiec m.in. bieg sztafetowy z przeszkodami i wziąć udział w konkurencjach bojowych. Najlepsi okazali się strażacy z OSP Bielany oraz drużyna młodzieżowa chłopców z OSP Bąkowa i drużyna młodzieżowa dziewcząt z OSP w Antoniowie. Dwie jednostki będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych: OSP Bielany i OSP Bąkowa. Zmagania strażaków-ochotników podczas rywalizacji obserwowali m.in. zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku mł. bryg. mgr inż. Jarosław Bajór, wójt gminy Ciepielów Artur Szewczyk, przewodniczący Rady Gminy Waldemar Czapla, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Witold Chojak, Prezes Zarządu Gminnego ZOSPRP w Ciepielowie Janusz Kominek, Komendant Gminny ZOSPRP w Ciepielowie Józef Sykut. Publiczność, dopingująca zmagania strażaków także dopisała.
    W rywalizacji wzięło łącznie 11 drużyn (w tym 4 MDP chłopców, 2 MDP dziewcząt, 5 seniorów) z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta 7 x 50 z przeszkodami. Nad przebiegiem i prawidłowością wykonanych ćwiczeń czuwała komisja sędziowska złożona z przedstawicieli Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Lipsku na czele z zastępcą komendanta PSP w Lipsku mł. bryg. mgr inż. Jarosław Bajórem.

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze.
I miejsce OSP Bielany z wynikiem 106,88 pkt.
II miejsce OSP Bąkowa z wynikiem 110,95 pkt.
III miejsce OSP Antoniów z wynikiem 115,22 pkt.
IV miejsce OSP Łaziska z wynikiem 129,88 pkt.
V miejsce OSP Ciepielów z wynikiem 138,51 pkt.
Konkurencje rozegrane w ramach sportowej rywalizacji (ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami).
Grupa MDP – drużyny pożarnicze chłopców.
I miejsce MDP OSP Bąkowa z wynikiem 93,01 pkt.
II miejsce MDP OSP Ciepielów z wynikiem 97,81 pkt.
III miejsce MDP OSP Łaziska z wynikiem 113,47 pkt.
IV miejsce MDP OSP Antoniów z wynikiem 114,73 pkt.

Grupa MDP – drużyny pożarnicze dziewcząt.
I miejsce MDP OSP Antoniów z wynikiem 114,95 pkt.
II miejsce MDP OSP Łaziska z wynikiem 121,24 pkt.

    Po zakończeniu rywalizacji i odczytaniu protokołu końcowego zawodów, wójt gminy wraz z przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Czaplą i wiceprzewodniczącym Rady Gminy Witoldem Chojakiem wręczyli ufundowane przez samorząd gminny nagrody za udział w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Wójt gminy pan Artur Szewczyk, gratulując wszystkim strażakom uczestniczącym w ćwiczeniach bojowych wysokiego poziomu sportowego, a jednocześnie przestrzegania zasad fair play, podziękował za ich wysiłek i poziom rywalizacji, który jak stwierdził, jest najlepszym dowodem na to, że mieszkańcy gminy z takimi profesjonalnymi strażakami mogą czuć się bezpiecznie.
    W tym roku oprócz tradycyjnych pucharów i dyplomów, wszyscy uczestniczący w zmaganiach młodzieżowych drużyn pożarniczych otrzymali pamiątkowe albumy książkowe, a seniorzy wspólną decyzją wójta i zarządu gminnego OSP, otrzymali jednakowe nagrody finansowe po dwa tysiące złotych dla każdej jednostki z przeznaczeniem na zakup sprzętu strażackiego niezbędnego do działań ratowniczo – gaśniczych. Łącznie na nagrody samorząd gminny przeznaczył 10 tysięcy złotych.

Dodano 14.06.2013


                                                                powrót