Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

DRUGA MAJÓWKA Z DISCO POLO

    Na ciepielowskim stadionie, już po raz drugi odbyła się majówka z muzyką disco – polo. W związku z tym, iż ubiegłoroczna impreza spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez mieszkańców gminy, postanowiliśmy, że na stałe do kalendarza gminnych uroczystości wpiszemy majowe spotkanie z muzyką taneczną. W roku ubiegłym zwycięzcą naszej majówki został zespół Weekend, który właśnie u nas rozpoczął pasmo swoich wielkich sukcesów na scenie muzyki tanecznej, dzisiaj znany jest każdemu z przeboju „Ona tańczy dla mnie”.
    Z uwagi na ilości osób biorących w majówce, impreza otrzymała status tzw. imprezy masowej, a więc zorganizowana była według restrykcyjnych przepisów, regulujących przebieg tego rodzaju zbiorowych zabaw. Potrzebna była więc zgoda służb ratowniczych, policji, itp.
Majówka w całości sfinansowana została przez organizatora imprezy agencję artystyczną AD-ART z Radomia. Patronat nad zabawą przyjął Wójt i Rada Gminy w Ciepielowie.
    Nasza gmina na organizację i przeprowadzenie zabawy nie wydatkowała żadnych środków finansowych, które w całości poniósł organizator i sponsorzy zabawy, między innymi Scandic – Food z Lipska oraz Zakład Produkcyjno Handlowy w Wielgiem.
    W zabawie o nagrody wójta gminy, którymi były puchary dla trzech najlepszych wykonawców, wzięło udział siedem znanych zespołów muzyki tanecznej, między innymi: Shine, Diadem, Tarzan Boy, Kalimero, L-dee, Okej, Avinion Dance. Dodatkowo organizatorzy zapewnili na początek i koniec zabawy występ mega gwiazd muzyki disco – polo: Bayer Full i Milano Oryginal.
    Początek imprezy zaplanowany na godzinę 15, do samego rozpoczęcia stał jednak pod znakiem zapytania. Pomimo pięknie zapowiadającej się od samego niedzielnego poranka pogody, około godziny 14 rozpoczęły się intensywne opady deszczu. Impreza jednak rozpoczęła się, a występ mega gwiazdy disco polo zespołu Bayer Full o godzinie 15.30, rozgonił wszystkie deszczowe chmury. W dalszej części zabawy słońce przygrzewało jak w środku lata.
    Bayer Full zaprezentował swoje największe utwory, a więc: „Żono moja”, „Majteczki w kropeczki”, nie zabrakło też piosenek wykonanych w języku chińskim. Lider i wokalista zespołu Sławomir Świerzyński wspaniale bawił gromadzącą się na ciepielowskim stadionie.
    Po występie zespołu Bayer Full, rozpoczęła się gala konkursowa. Jako pierwszy wystąpił zespół Okej, następnie Kalimero, L-dee, Shine, Avinion Dance, Diadem, Tarzan Boy.
Na zakończenie majówki wystąpiła kolejna mega gwiazda zespół Milano Oryginal.
    W zabawie wzięło udział prawie 4 tysiące osób, które od godziny 15 do 22, korzystały z atrakcji przygotowanych przez organizatora. Były więc plakaty, płyty z muzyką, możliwość zdobycia autografów ulubionych muzyków, konkursy taneczne, …. Przy skocznej muzyce, grilu, zabawie w wesołym miasteczku, można było aktywnie spędzić niedzielną majówkę.
    Porządku podczas całej imprezy pilnowała specjalnie na ten cel wynajęta agencja ochrony. Impreza pod względem bezpieczeństwa przeprowadzona została wzorowo.
    Majówka zakończyła się wręczeniem pucharów wójta gminy. Zdaniem publiczności trzecie miejsce zajął zespół Tarzan Boy, drugie – Shine, zwycięzcą drugiej majówki disco – polo w Ciepielowie został zespół Diadem.

Dodano 11.06.2013


                                                                powrót