Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Wiosenne spotkanie z poezją w Gminnej Bibliotece Publicznej

    W ramach Tygodnia Bibliotek - ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepielowie Filia Biblioteczna w Wielgiem zorganizowała spotkanie z lokalną poetką panią Majką Sotowicz, członkinią Koła Poezji Nie-Odkrytej „Szuflada”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze szkoły podstawowej w Wielgiem.
    Po przywitaniu przez panią bibliotekarkę wszystkich gości i przedstawieniu dzieciom poetki, wszyscy przenieśli się w świat bajek Pani Majki. Autorka wierszy dla dorosłych, ale również dla dzieci tego dnia prezentowała swoją twórczość poetycką właśnie dla najmłodszych. Pełne humoru, wierszowane bajeczki przypadły milusińskim do gustu. Pomiędzy artystką a publicznością nawiązała się miła relacja. Dzieci nie kryły rozbawienia, nagradzały poetkę gromkimi brawami.
    Po autorskich prezentacjach pani Majki, dzieci zaśpiewały piosenkę i podziękowały za zorganizowanie spotkania. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie było także okazją do zwiedzenia pomieszczeń biblioteki, zapoznania się z ofertą czytelniczą dla najmłodszych, wypożyczenia książeczek, skorzystania z sal sportowych.
    Nie w każdym domu istnieje tradycja czytelnicza, a w ten sposób, poprzez głośne czytanie możemy zaszczepić w dziecku zamiłowanie do lektury. Spotkanie z pewnością dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i od tej pory jeszcze chętniej będą odwiedzać bibliotekę.
Dodano 04.06.2013
                                                                powrót