Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Gminny Konkurs Informatyczny oraz Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

    Tegoroczna trzecia edycja Gminnego Konkursu Informatycznego pod patronatem Wójta Gminy Ciepielów zjednoczyła 20 miłośników informatyki oraz nowoczesnych technologii. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej związanej z tematem „Ważne postacie związane z naszym regionem”. Przedsięwzięcie miało na celu ocalenie od zapomnienia postaci związanych z naszą najbliższą okolicą, kształtowanie postawy identyfikacji młodzieży z naszą Małą Ojczyzną, kształtowanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego oraz rozwijanie ducha lokalnego patriotyzmu wśród młodzieży. Jego założeniem było także rozwijanie zainteresowań uczniów historią naszego regionu, popularyzacja miejsc i obiektów związanych ze sławnymi postaciami naszego regionu, jak również doskonalenie umiejętności informatycznych.
Uczestnikami konkursu mogli być jedynie uczniowie gimnazjum, a oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I, II i III. Po dokonaniu oceny prezentacji, powołana przez organizatora komisja konkursowa, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii klas III: I miejsce – Łukasz Szewczyk z kl. IIIB, II miejsce – Amadeusz Rozwadowski z klasy IIIB, III miejsce – Kamil Pajączkowski z kl. IIIB, wyróżnienie – Michał Fijałkowski z kl. IIIB.
W kategorii klas II: I miejsce – Monika Kornak z kl. IIA, II miejsce – Patrycja Górmińska z kl. IIA, III miejsce – Katarzyna Pakos z kl. IID, wyróżnienie – Anna Łojek IID.
W kategorii klas I: wyróżnienie – Klaudia Sokół z kl. IB    W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie odbył się III Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. Zmagania konkursowe miały charakter testu zawierającego zarówno pytania zamknięte jak i otwarte, które sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, gramatyki, leksyki, reagowania językowego a także tworzenia krótkiego tekstu w języku niemieckim. Do konkursu zakwalifikowało się 28 uczniów, którzy rywalizowali ze sobą na trzech poziomach językowych – klasy I, II i III.
W kategorii klas I zwyciężyła Sandra Garbarczyk z klasy Ib, miejsce II zajęła Patrycja Pawelczyk – uczennica klasy Ic, natomiast miejsce III przyznano Mateuszowi Gębce z klasy Ic. W kategorii klas II najwięcej punktów uzbierała Kaja Balcerowska – uczennica klasy IIb, miejsce II zajęła Patrycja Chmielewska z klasy IIc, natomiast miejsce III – Anna Łojek z IId. W kategorii klas III zwycięzcą okazał się Jakub Nowakowski – uczeń klasy IIIa, miejsce II zdobyła Dominika Jakubowicz z klasy IIIb, miejsce III wywalczyła Adrianna Marczak z klasy IIIb.
Osoby, które najlepiej wypadły w zmaganiach konkursowych zostały wyróżnione nagrodami, których sponsorem był Urząd Gminy w Ciepielowie.


Dodano 13.05.2013


                                                                powrót