Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 17 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  350 dni, imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

IX Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

    30 kwietnia 2013 odbył się IX Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, którego celem było doskonalenie umiejętności ortograficznych, językowych i interpunkcyjnych oraz budzenie wrażliwości na poprawność pisowni. Eliminacje przeprowadzone były zgodnie z tradycyjnymi zasadami, czyli wyłoniono po 3 osoby z każdej klasy, najlepiej piszące pod względem ortograficznym.
Do finału zakwalifikowało się 81 uczestników, którzy zgromadzeni w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie z niecierpliwością czekali na moment inauguracji konkursu, której dokonała dyrektor ZPO w Ciepielowie Elżbieta Giemza. O godz. 8.30 zostały rozdane testy o zróżnicowanym stopniu trudności dla każdej klasy, składające się z kilkunastu ciekawych zadań, w skład których wchodziło m.in. krótkie dyktando z lukami, zagadki, rebusy, sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych itp., które zostały opracowane przez nauczycielki: Małgorzatę Rusinowską, Agnieszkę Pietruszkę, Ewę Sulimę, Annę Kozek, Danutę Wiktorowską i Martę Balcerowską.
Uczniowie pod okiem komisji, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem konkursu, z powagą i skupieniem stanęli w szranki z ortografią i podjęli próbę wykonania bezbłędnie wszystkich zadań, by wywalczyć miano „Mistrza Ortografii”. O godz. 9.15 zakończył się etap finałowy.
W czasie sprawdzania prac konkursowych przez panie: Małgorzatę Rusinowską, Iwonę Fijałkowską, Dorotę Cichoń, Iwonę Giemzę, Agnieszkę Pietruszkę, Ewę Sulimę, Annę Kozek, Danutę Wiktorowską, Martę Balcerowską, Annę Marek, dzieci pod opieką Barbary Garganisz i Barbary Mroczek korzystały z obiektów rekreacyjnych, znajdujących się w parku w Ciepielowie. Bawiły się na placu zabaw, ćwiczyły na siłowni i grały w szachy.
Najbardziej emocjonującym punktem dnia było ogłoszenie wyników, na które wszyscy czekali z utęsknieniem. Około godz. 12.00 w obecności jury, dyrektorów, zaproszonych gości: skarbnika Urzędu Gminy – Grażyny Szczodrej, zastępcy przewodniczącego Rady Gminy – Witolda Chojaka, Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk wręczył dyplomy nagrody książkowe. Uśmiechnięte twarze uczniów, stroje galowe, podniosłość chwili wskazywały na wyjątkowość konkursu. Sukces w dziedzinie ortografii wpływa na wzmocnienie wiary we własne możliwości edukacyjne i poczucie własnej wartości.
Oto wyniki konkursu „Mistrz Ortografii”:
- w kategorii klas II – III szkół podstawowych:
• kl. II - I miejsce – Aleksandra Mosek,
II miejsce – Natalia Kunwa,
III miejsce – Kacper Kustra;
• kl. III – I miejsce - Kinga Siepietowska,
II miejsce – Małgorzata Główka,
III miejsce – Olga Bielecka;
- w kategorii kl. IV – VI szkół podstawowych:
• kl. IV – I miejsce – Natalia Kozek,
II miejsce – Patrycja Kowalska,
III miejsce – Julia Kapciak ;
• kl. V – I miejsce – Aleksandra Lasek,
II miejsce – Julia Wiktorowska,
III miejsce – Aleksandra Czapla;
• kl. VI – I miejsce – Katarzyna Wojciechowska,
II miejsce – Aleksandra Gębka,
III miejsce – Jakub Grandos;
- w kategorii kl. I – III gimnazjum:
• kl. I – I miejsce – Sandra Garbarczyk,
II miejsce – Patrycja Pawelczyk,
III miejsce – Mateusz Gębka;
• kl. II – I miejsce Sylwia Wolszczak,
II miejsce – Patrycja Chmielewska,
III miejsce – Kaja Balcerowska;
• kl. III – I miejsce – Jakub Nowakowski,
II miejsce – Dominika Jakubowicz,
III miejsce – Klaudia Gołębiowska.
Wszyscy laureaci to uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie.
Dodano 09.05.2013


                                                                powrót