Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lipsku informuje o Europejskim Tygodniu Szczepień 2013

    W dniach 22-27 kwietnia 2013 roku obchodzony będzie, już po raz ósmy, Europejski Tydzień Szczepień, kampania objęta jest patronatem Światowej Organizacji Zdrowia.
    Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie szczepień ochronnych oraz ich propagowanie jako najskuteczniejszej i najbardziej opłacalnej formy zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom.
    W obecnym roku w szczególny sposób podkreśla się informowanie i edukację w zakresie szczepień wśród grup ryzyka, do których trudno dotrzeć oraz wśród osób, które z różnych przyczyn sprzeciwiają się idei szczepień.
    Obecnie niemal milion ludzi w Regionie Europejskim WHO nie otrzymuje podstawowego szczepienia. Zapobieganie chorobom poprzez szczepienia ma obniżyć zapadalność na choroby, które prowadzą do niepełnosprawności, a nawet śmierci.
    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lipsku od lat włącza się w powyższe działania poprzez promowanie szczepień oraz podkreślanie ich roli w zapobieganiu chorobom i ratowaniu życia ludzkiego. Również w bieżącym roku podjęte zostaną działania informacyjno-edukacyjne, prowadzone we współpracy z lokalnymi mediami, skierowane na zwiększenie społecznej świadomości w zakresie znaczenia szczepień dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu lipskiego.
    Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym zagadnienia związane ze szczepieniami, korzyści jakie ze sobą niosą i ryzyka wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lipsku, w dniach od 22 do 26 kwietnia, organizuje w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipsku, przy ul. Iłżeckiej 6 punkt informacyjny. Punkt będzie działał w pokoju nr 4 (I piętro) w godzinach od 9.00 do 14.00.


Serdecznie zapraszamy!
Dodano 08.04.2013
                                                                powrót