Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Uczniowie z Ciepielowa na Białej Szkole

    23 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciepielowie wyjechało na 5-dniowy pobyt do Tylicza w ramach Białej Szkoły. Wyjazd łączył zajęcia sportowe, lekcje przedmiotowe oraz atrakcje turystyczno-krajoznawcze. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas III-VI. Głównymi założeniami wyjazdu była nauka jazdy na nartach i na snowboardzie, integracja uczestników, rozwijanie samodzielności u dzieci, a także poznanie uzdrowiskowego miasta Krynica Zdrój – znanego przede wszystkim z leczniczych wód mineralnych. Organizator wycieczki Zbigniew Opalski oraz opiekunowie Danuta Kozieł i Barbara Mroczek troszczyli się o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników. Zgodnie z planem, wczesnym rankiem, wyruszono w podróż sprzed budynku szkoły podstawowej. Po około 7-godzinnej jeździe bezpiecznie dotarliśmy na miejsce. Uczniowie sprawnie rozlokowali się w pokojach, aby móc jak najwięcej czasu spędzić na stoku. Po doborze odpowiedniego sprzętu oraz poznaniu instruktorów szkółki narciarskiej „Tomek” próbowali opanować podstawowe umiejętności jazdy na nartach i na snowboardzie. Po powrocie do Willi ,,Orlik” czekała na uczestników pyszna obiadokolacja. Następny dzień spędzony na stoku pozwolił dzieciom doskonalić jazdę na nartach i snowboardzie. Kolejnego dnia tuż po śniadaniu udaliśmy się wycieczką autokarową do Krynicy Zdrój. Ze względu na duże opady śniegu i silny wiatr nie mogliśmy wjechać kolejką na Jaworzynę. W zamian za to dzieci mile spędziły czas w kinie, oglądając bajkę pt: „Ralph Demolka” oraz mieli możliwość degustacji leczniczych wód w źródle „Zdrój główny”. Dużą atrakcją dla uczestników była również kolacja w regionalnej chacie góralskiej. Nie zabrakło także zajęć przedmiotowych, podczas których uczniowie w niecodziennych okolicznościach mogli poszerzać swoją wiedzę. Uczestnicząc w takim wyjeździe, uczniowie doskonalą wiele umiejętności, stają się odpowiedzialni samodzielni i opiekuńczy. Dzieci stwierdziły, że wyjazd był bardzo udany, z łezką w oku żegnały się z instruktorami, obiecując, że za rok tu wrócą.
    Pobyt na Białej Szkole wsparli finansowo sponsorzy. Dziękujemy bardzo Państwu Katarzynie i Piotrowi Dygasom – właścicielom Zakładu Instalacji WOD-KAN DYGAS w Ciepielowie, Pani Irenie Maziarek – prezesowi fundacji H. M. – Pomoc w Ciepielowie, Panu Krzysztofowi Siwcowi, właścicielom Stacji Paliw ,,Huzar” w Lipsku oraz Radzie Rodziców działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ciepielowie.
Dodano 19.03.2013

                                                                powrót