Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

„Europejskie wsparcie firm w turystyce” w ramach PROGRAMU LEONARDO DA VINCI

    Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” informuje, iż niebawem rozpocznie się realizacja projektu „Europejskie wsparcie firm w turystyce” w ramach PROGRAMU LEONARDO DA VINCI.
   Projekt będzie realizowany we współpracy z Włochami, Rumunią, Austrią, Turcją, Czechami, Słowacją oraz Hiszpanią. Jego rezultatem zaś rozwój wspólnej, europejskiej metodyki wspierania rozwoju kwalifikacji i kompetencji w branży turystycznej oraz opracowanie konkretnych narzędzi do wsparcia nowych przedsiębiorstw.
    Dziedzictwo kulturalne, historyczne oraz lokalne tradycje będące źródłem bogactwa poszczególnych regionów stwarzają szansę rozwoju nowych działalności gospodarczych, związanych z turystyką i inicjatywami kulturalnymi. Ze względu na skutki gospodarcze i społeczne działalności tego sektora, należy wspierać kształcenie wykwalifikowanej kadry oraz stymulować powstawanie nowych, innowacyjnych przedsięwzięć, wykorzystujących społeczny i gospodarczy potencjał związany z turystyką i kulturą.
    Udział w programie zapewni grupie docelowej, którą stanowić będą osoby młode (w wieku do 35 lat) uzyskanie informacji na temat:
- możliwości i metodologii zakładania nowych firm;
- szans i możliwości rozwoju sektora turystycznego;
- dostępnych narzędzi wspierających, takich jak możliwości finansowania w każdym obszarze partnerskim.
    W związku z powyższym LGD zaprasza do współpracy członków Stowarzyszenia, osoby, które kiedykolwiek brały udział w szkoleniach organizowanych przez naszą Lokalną Grupę Działania, a szczególnie przedsiębiorców, działających w obrębie turystyki. Wymogiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Pierwsze spotkanie z przedstawicielami partnerów projektu odbędzie się na Słowacji już w listopadzie.Dodano 04.10.2012                                                                powrót