Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Zaproszenie na misje święte

W dniach od 8 do 14 września 2009 roku w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Ciepielowie odbędą się Misje Święte oraz uroczystość 50 - lecia konsekracji Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ciepielowie. Na uroczystości wszystkich zapraszamy, w załączeniu poniżej oficjalne zaproszenie na uroczystości.

W księdze wizytacji kanonicznych parafii Ciepielów pod datą 14 września 1959 roku znajdujemy następujący zapis:

"W uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, która to tajemnica stanowi tytuł kościoła w Ciepielowie, dopełniłem konsekracji tej pięknej świątyni wzniesionej ofiarnym trudem śp. ks. Ludwika Barskiego przy współdziałaniu parafian. Obrzędy konsekracyjne wypadły bardzo podniośle, dzięki starannemu przygotowaniu przez Księdza Proboszcza wszystkiego co należy i czynnemu udziałowi licznego zastępu kapłanów. O godz. 11:30 rozpocząłem uroczystą pontyfikalną sumę odpustową, podczas której kazanie wygłosił ks. Franciszek Chlebny. Po sumie pożegnałem parafian i pobłogosławiłem małe dzieci. O godz. 16:00 opuściłem Ciepielów powracając do Sandomierza. Charakter podniosły i serdeczny stanowił dla parafian głębokie przeżycie religijne".

Słowa te napisał własnoręcznie dziś Sługa Boży ks. Biskup Piotr Gołębiowski, który 14 września 1959 roku dokonał konsekracji świątyni na wieczną chwałę Boga. W tym roku w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego minie 50 lat od tego podniosłego wydarzenia. W duchu wiary i miłości do Boga i ludzi pragniemy wyśpiewać radosne TE DEUM LAUDAMUS - Ciebie Boga wysławiamy. Tworząc wspólnotę parafialną sióstr i braci, uczniów Chrystusa, chcemy dobrze i pięknie przygotować się do nadchodzących uroczystości Jubileuszu. Podejmujemy wysiłek wiary przekazany nam od naszych ojców, którzy wznieśli tę świątynię wielkim trudem modlitwy i ofiary. Za ten dar winniśmy im wdzięczność i modlitewną pamięć. Przejmując skarb wiary, oddając dziś Bogu chwałę prosimy o hojne Boże łaski dla nas i przyszłych pokoleń. Uroczystość 50-lecia konsekracji poprzedzą tygodniowe misje święte od 8 do 14 września, które poprowadzi znany już nam i lubiany ks. kan. Roman Skowron proboszcz z Krasnegostawu. Niech nasza modlitwa i ofiara będą Bogu miłe. Wszystkich parafian, pochodzących z naszej parafii i drogich Gości serdecznie zapraszam na misje i uroczystości Jubileuszowe.

Z wyrazami szacunku i darem modlitwy ks. Stanisław Sławiński - Proboszcz.

Zaproszenie na Misje Święte oraz uroczystość 50-lecia Konsekracji Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w CiepielowieDodano 15.08.2009


                                            powrót