Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

VI Rajd Rowerowy szlakiem Związku Gmin Nad Iłżanką - jesienna inauguracja kampanii „Zabłyśnij na drodze”

    W czwartek 20 września 2012 r. rozpoczął się VI Rajd „Po Szlakach Związku Gmin Nad Iłżanką” połączony z jesienną inauguracją kampanii Mazowieckiej Policji „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze. Imprezę objął patronatem Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, mł. insp. Rafał Batkowski. Po przywitaniu na starcie przez Prezesa Związku Artura Szewczyka i wyjaśnieniu zasad bezpieczeństwa przez kierownika rajdu Dariusza Zająca 120 uczestników pod nadzorem opiekunów i członków Klubu Turystyki Kolarskiej i Wspinaczki "ADEPT" wyruszyło na rowerach w dwudniową wyprawę z Chotczy do Iłży po szlakach Związku Gmin Nad Iłżanką.
   Po przybyciu do Ciepielowa w Publicznym Gimnazjum rowerzystów powitał Artur Szewczyk i Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz. Potem odbyła się prelekcja dla młodzieży poświęcona bezpieczeństwu niechronionych, funkcjonariusze zaprezentowali  uczniom działanie symulatora zderzeń, a opiekunom alkogogle.
   Uczestnicy rajdu – 120 uczniów i opiekunów ze szkół podstawowych z Iłży, Kazanowa i Ciepielowa - jechali w kamizelkach odblaskowych i w kaskach, promując korzystanie z tych ważnych dla bezpieczeństwa, chociaż nie obowiązkowych, elementów wyposażenia rowerzysty. Wszyscy otrzymali od mazowieckich policjantów „Kodeksy Młodego Rowerzysty”, następnie wyruszyli w dalszą drogę do Kazanowa, gdzie przewidziany jest nocleg. W piątek grupa pokona trasę Kazanów – Iłża.
   Kampania „Zabłyśnij na drodze” skierowana do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do pieszych i rowerzystów. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego, poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze” (dzięki, np. noszeniu elementów odblaskowych) zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku z ich udziałem. Kampania ma też, przy okazji, przypomnieć, m.in. pieszym o właściwym zachowaniu na drodze, a rowerzystom o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie. Pierwsza edycja kampanii miała miejsce jesienią 2008r.Dodano 20.09.2012

                                                                powrót