Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

DOŻYNKI 2012

    W pierwszą niedzielę września w Chotczy odbyły się XIII Dożynki Powiatowo-Gminne. Przy słonecznej pogodzie rolnicy z całego powiatu świętowali, dziękując za tegoroczne plony. Gminę Ciepielów tradycyjnie reprezentowało koło gospodyń wiejskich działające w Domu Ludowym w Wielgiem. Członkowie Koła tworzą jednocześnie zespół ludowy „Po co ci to?”, który powstał w roku 1984. W skład zespołu wchodzi 18 osób z miejscowości Wielgie i Marianki. Opiekunem grupy już od siedmiu lat jest pani Iwona Giemza. Z zespołem współpracuje też sołtys i radna Wielgiego pani Irena Lenart.
   Członkowie zespołu doskonalą swój warsztat artystyczny na licznych próbach organizowanych w Domu Ludowym w Wielgiem, miło spędzając przy tym czas. Co roku kapela bierze czynny udział w różnych imprezach środowiskowych, festynach, dożynkach, konkursach, organizowanych zarówno w naszej, jak i sąsiednich gminach.
   Podczas dożynek Zespół zaprezentował piosenki pt. „Potocz się wianeczku”, „Błogosławiona dobroć człowieka”, „Dzisiaj są dożynki”.
   Tegoroczny wieniec dożynkowy został uwity z różnego rodzaju zbóż, nasion traw, ziół i suszonych kwiatów przez mieszkanki Wielgiego.

Dodano 10.09.2012                                                                powrót