Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Siłownia zewnętrzna w parku w Ciepielowie

    Gmina Ciepielów przy współpracy z Kółkiem Rolniczym w Ciepielowie postanowiła rozszerzyć ofertę spędzania wolnego czasu w parku w centrum Ciepielowa. Zainstalowano siłownię zewnętrzną zlokalizowaną przy specjalnie do tego celu wykonanym chodniku. W skład urządzeń siłowni zewnętrznej weszły: - 1 stanowisko „wyciskanie siedząc”, 1 stanowisko „wyciąg górny” (urządzenie kombinowane) - pozostałe urządzenia w wersji dwustanowiskowej czyli: „biegacz jednostanowiskowy”, „prasa nożna”, „orbiterek”, „jeździec konny”, tablica informacyjna oraz regulamin korzystania z urządzeń siłowni zewnętrznej. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane prawem certyfikaty i atesty, są dostosowane do warunków klimatycznych i odporne na próby zniszczenia. Solidne, masywne, wykonane z grubej stali nie wymagają regularnej konserwacji. Przyrządy są pokryte niezwykle trwałymi farbami przeznaczonymi do użytku zewnętrznego. Takie pokrycie gwarantuje odporność na korozję, działanie promieni słonecznych zmiany temperatur i uszkodzenia mechaniczne.
    Dziś wszyscy zdają sobie sprawę, że sprawność fizyczna i sportowy styl życia są niezwykle ważne do poprawy zdrowia. Poprzez siedzący tryb pracy i brak ruchu plagą staje się problem otyłości tak u dzieci, jak i u dorosłych. Należy takim osobom dać impuls i możliwości do zmiany stylu życia. Dlatego też wybudowaliśmy tego typu siłownię na terenie parku w Ciepielowie. Zasada korzystania z urządzeń jest bardzo prosta, niech Państwa nie przestrasza nazwa „siłowni”, która z reguły kojarzy się z wolnymi ciężarami. Na siłowni zewnętrznej właściwie nie można zrobić sobie krzywdy. Każdy ćwiczy ciężarem swojego ciała na zasadzie przeciwwagi. Zalety siłowni na wolnym powietrzu :- Urządzenia służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców, poprawiają koordynację, poprawiają krążenie krwi i masują. W efekcie m.in.: wpływa pozytywnie na zdrowie i układ krążenia, wzmacnia kondycje fizyczną i koordynację, jest dostępna dla każdego (dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób starszych, osób niepełnosprawnych i ludzi z niskimi dochodami), wycisza wewnętrznie poprzez naturalne otoczenie.
    Według specjalistów regularne ćwiczenia na tego typu urządzeniach, skierowane zwłaszcza do osób starszych, wpływają na rehabilitację kręgosłupa, poprawiając wydolność i sprawność organizmu.


Dodano 12.07.2012                                                                powrót