Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 17 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  350 dni, imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

WIOSENNE SPOTKANIE Z POEZJĄ W WIELGIEM

    Gminna Biblioteka Publiczna Filia Biblioteczna w Wielgiem dnia 20.04.2012 r. zorganizowała spotkanie z poezją członków Koła Poezji Nie-Odkrytej „Szuflada”. Spotkanie odbyło się w lokalu Filii Biblioteki w Wielgiem.
W wiosennej scenerii, przy blasku świec rozbrzmiewały słowa poezji i dźwięki muzyki. Swoje utwory prezentowali: pani Majka Sotowicz, pan Czesław Banaszczyk, pan Jan Kiraga. O oprawę muzyczną zadbali panowie: Krzysztof Deja grający na akordeonie i pan Stanisław Borecki grający na gitarze. Przeważała tematyka wiosenna ale nie zabrakło również utworów o miłości. Były utwory żartobliwe, filuterne, osobiste ale i poważne skłaniające do refleksji i zadumy. Między innymi pan Stanisław Borecki zaprezentował utwór pani Majki „Przyjdzie miłość”, pochodzący z jej pierwszego tomiku „Słowa jak motyle”, do którego skomponował muzykę.
Wystąpiła także miejscowa młodzież, dziewczęta: Kasia, Asia, Ola i Milena, które zaprezentowały dwa utwory muzyczne.
W spotkaniu uczestniczyli licznie przybyli goście. Publiczność nie pozostawała bierna. Już na początku spotkania każdy z uczestników został zaopatrzony w tekst utworu autorstwa pana Stanisława Boreckiego „Anielskie buty siedmiomilowe” i wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewu. Publiczność po każdym występie reagowała gromkimi brawami, nie kryjąc wzruszenia, rozbawienia czy zachwytu, zależnie od tematyki utworów.
Na zakończenie spotkania w podziękowaniu za „poetycką ucztę” artystom wręczono kwiaty. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do rozmów w kuluarach przy filiżance herbaty i słodkim poczęstunku.Dodano 02.05.2012                                                                powrót