Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Z prac Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii

Gmina Ciepielów przystąpiła do organizowanej przez Krakowską Akademię Profilaktyki ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę!”. Zakupione zostały atrakcyjne materiały edukacyjne, które dają możliwość organizacji lokalnych imprez, festynów, konkursów. Materiały zostały przekazane do wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy. Kampania pokazuje, że prawdziwa więź z rodzicami jest najsilniejszym czynnikiem chroniącym dzieci przed podejmowaniem zachowań ryzykownych – sięganiem po alkohol, narkotyki, dopalacze czy chodzeniem na wagary. W kampanii „Postaw na rodzinę!” proponujemy: bądź blisko swojego dziecka i wspieraj je w podejmowaniu mądrych wyborów, jasno określając swoje oczekiwania i wyznaczając granice.
Dlaczego przystąpiliśmy do kampanii?
„Postaw na rodzinę!” to prosta kampania. Jej przesłanie jest jasne i przyjazne. Nie straszy alkoholem, nie nudzi moralizatorstwem. Nie zamęcza nikogo skomplikowanymi procedurami, regulaminami czy wielostronicowymi instrukcjami. W pozytywny i otwarty sposób opowiada o wartościach rodzinnych. Realizacja kampanii jest łatwa i przyjemna. Atrakcyjne materiały to podstawa działań, do których można dołożyć coś od siebie: festyny, imprezy lokalne, konkursy i inne aktywności. Wszystko zależy od Nas.
Dlaczego postawiliśmy na rodzinę?
Według specjalistów nie ma lepszego sposobu na skuteczną profilaktykę. Kiedy relacje rodzinne są prawidłowe, maleje ryzyko sięgania przez młodych ludzi po alkohol czy narkotyki. To oczywista prawda. Dzięki niej można skutecznie realizować zadania gminy w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.Dodano 21.03.2012                                                                powrót