Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Nordic Walking Park

Szanowni Państwo

W związku z rosnącym zainteresowaniem tak zwanym „marszem z kijkami” Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu, planuje utworzenie tras nordic walking w postaci tzw. „Nordic Walking Park”.

Będzie to miejsce dla miłośników tej formy aktywności, ze specjalnie wyznaczonymi trasami o różnym stopniu trudności oraz różnej długości, dostosowanymi do możliwości i stopnia zaawansowania użytkowników. Park zostanie wyposażony w tablice zawierające szczegółowe mapy, wiadomości na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walking. Zostaną na nich zamieszczone również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeniach rozciągających.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zgłaszanie sugestii, pomysłów oraz opinii dotyczących utworzenia „Nordic Walking Park” na terenie gmin (Ciepielów, Gózd, Iłża, Jastrzębia, Jedlnia Letnisko, Kazanów, Pionki, Policzna, Przyłęk, Tczów, Zwoleń) objętych Lokalną Strategia Rozwoju.

Jeśli według Państwa istnieje takie miejsce na terenie Waszej gminy, gdzie mógłby powstać taki park prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia osobiście, mailowo pod adresem stowarzyszeniedir@o2.pl bądź telefonicznie pod numerem 48 676 20 29.

Szczególnie interesują nas odpowiedzi na następujące pytania:
1. Czy warto tworzyć trasy do Nordic Walking?
2. Gdzie mogą powstać takie trasy? ( proszę dokładnie określić miejsce)
3. Czy istnieją na Waszym terenie grupy nieformalne gotowe wesprzeć tę inicjatywę?

Jeśli tak prosimy o podanie kontaktu do lidera tej grupy.

Liczę na Państwa aktywność i miłą współpracę w tej ważnej dla zdrowia dziedzinie.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Dziedzictwo i Rozwój
Zbigniew Buczma


Poniżej znajdują się linki do stron z informacjami o Nordic Walking:
Nordic Walking Park "Diabla Góra"
Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum
Nordic Walking Park w Puszczy Białowieskiej
Dodano 28.02.2012


                                                                powrót