Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 17 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  350 dni, imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Młodzież zapobiega pożarom

Organizowanie Turniejów Wiedzy Pożarniczej służy popularyzowaniu wśród młodzieży i dzieci znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Tradycyjnie 16 lutego 2012roku w PSP w Bąkowej odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W tegorocznym konkursie podzielonym na część pisemną ( testową) oraz plastyczną w trzech grupach wiekowych wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Ciepielów. Rywalizowano o nagrody ufundowane przez Wójta Gminy oraz o udział w eliminacjach powiatowych. Do udziału w turnieju zgłoszono 16 uczestników z następujących szkół : PSP w Bąkowej, opiekun – Elżbieta Wajs, ZPO w Ciepielowie, opiekunowie- Piotr Nowakowski i Mirosław Czapka. Turniej rozpoczęto o godz. 9.00. Pani dyrektor PSP w Bąkowej Anna Kozieł dokonała otwarcia XXXV edycji OTWP, uczniowie otrzymali testy i przystąpili do ich rozwiązywania. Nad powiatowym przebiegiem konkursu czuwali kap. Paweł Niewczas z PSP w Lipsku oraz prezes OSP w Bąkowej Ireneusz Jaworski. Honorowy patronat sprawował Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk. Po trudnych zmaganiach odbył się poczęstunek, który nieco rozładował napięcie przed ogłoszeniem wyników. Turniej podsumował pan Artur Szewczyk Wójt Gminy, gratulując wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy, życzył sukcesów na eliminacjach powiatowych. Uczniowie szkół podstawowych uplasowali się następująco:
1.Jakub Czapka, PSP Ciepielów
2.Mikołaj Nowakowski , PSP Ciepielów
3.Dawid Heda, PSP Ciepielów
Najlepsi w gimnazjum byli:
1.Dominik Kominek
2.Michał Fijałkowski
3.Norbert Marchewka
Uczniowie ci wezmą udział w konkursie powiatowym. Jednocześnie z turniejem Wiedzy Pożarniczej odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej- jak nas widzą tak nas malują”. Najlepsze okazały się prace następujących uczniów:
I kategoria wiekowa ( 6-8 lat)
1.Wiktoria Leszczyńska- PSP w Ciepielowie
2.Bartłomiej Kwiecień – PSP w Wielgiem
3.Marcel Matysiak – PSP w Bąkowej
II kategoria wiekowa ( 9-12 lat)
1.Sebastian Chmielewski- PSP w Bąkowej
2.Bartłomiej Szmit – PSP w Ciepielowie
3.Martyna Kwiecień – PSP w Ciepielowie
III kategoria wiekowa (13-16 lat )
1.Karolina Wojciechowska – PG w Ciepielowie
2.Justyna Miller – PG w Ciepielowie
3.Patrycja Górmińska- PG w Ciepielowie
Uczniowie wykonywali prace pod kierunkiem pań: Doroty Cichoń i Marzeny Nowakowskiej. Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły Anna Kozieł w obecności uczestników, strażaków, opiekunów złożyła podziękowania na ręce wójta Artura Szewczyka za wieloletni patronat nad Gminnym Konkursem Wiedzy Pożarniczej, po czym uczniowie wręczyli pamiątkowy puchar.
Dodano 23.02.2012


                                                                powrót