Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

APEL WOJEWODY MAZOWIECKIEGO - Odśnieżajmy dachy po obfitych opadach śniegu

Długotrwałe, intensywne opady śniegu, potęgowane silnym mrozem, mogą w znaczny sposób obciążać dachy i inne płaskie powierzchnie na budynkach. Spowodowane w ten sposób niebezpieczeństwo zagraża zarówno ludziom znajdującym się wewnątrz budynków, jak i przypadkowym przechodniom.

Apeluję zatem do właścicieli nieruchomości bądź ich zarządców, by w okresie intensywnych opadów regularnie odśnieżali dachy oraz usuwali zwisające z nich sople. Szczególną uwagę skupić należy na dachach płaskich lub o małym kącie nachylenia, oraz tych o powierzchni zabudowy powyżej 2000 m² (hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny) i inne o powierzchni dachu powyżej 1000 m².

Przypominam również, że utrzymanie obiektów budowlanych w należytym stanie technicznym, w tym usuwanie z nich nadmiernych opadów śniegu oraz sopli, należy do obowiązków właścicieli lub zarządców budynków. Niedopełnienie tych obowiązków zagrożone jest karami przewidzianymi w art. 91a prawa budowlanego - w tym karą pozbawienia wolności do roku. Wszelkie przypadki zaniedbań w tym temacie zgłaszać należy do powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.


Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki

Dodano 15.02.2012


                                                                powrót