Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Złote Gody

      W niedzielę w Ciepielowie odbyły się dwie gminne uroczystości; Gminny Dzień Seniora oraz uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele w Ciepielowie, odprawioną w intencji jubilatów i wszystkich seniorów z terenu gminy przez proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego księdza Stanisława Sławińskiego. Następnie po przejściu do budynku gimnazjum, kontynuowano dalsze obchody.
      Wójt Gminy złożył życzenia wszystkim seniorom z terenu gminy, życząc wszelkiej pomyślności, radości i zdrowia na przyszłe dni i lata życia. W imieniu mieszkańców gminy na ręce seniorów złożył kwiaty, jako dowód szacunku i poważania jakim mieszkańcy gminy darzą gminnych seniorów.
      W drugiej części uroczystości wójt gminy złożył życzenia wszystkim złotym parom. „W tym pięknym Jubileuszowym Dniu pragnę złożyć wszystkim „Złotym Parom” serdeczne gratulacje za chlubne przeżycie w związku małżeńskim długiej drogi życia. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Państwo 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekaliście Złotego Jubileuszu. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.Pragnę w imieniu własnym oraz jako wójt gminy w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Ciepielów przekazać wszystkim Jubilatom życzenia na dalsze lata życia. Życzę wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci, wnuków i prawnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Diamentowych Godów, bo „Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją".
       Po złożeniu życzeń, wójt wraz z Kierownikiem USC, w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczyli złotych jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeński. Medale otrzymali: Marian i Helena Paszkiewicz z Rekówki, Mieczysław i Helena Kurpińscy z Kałkowa, Eugeniusz i Janina Fałek ze Świesielic, Jan i Genowefa Karasińscy ze Świesielic, Tadeusz i Henryka Chołuj z Ciepielowa Kolonii , Jan i Marianna Tuszyńscy z Kałkowa, Stefan i Janina Gębka z Bąkowej , Stanisław i Teodora Lenart z Wielgiego, Henryk i Janina Fałek ze Świesielic, Janusz i Justyna Lewandowscy z Ciepielowa, Tadeusz i Krystyna Sobania z Czarnolasu, Stanisław i Rozalia Rusin ze Świesielic, Stanisław i Anna Szewczyk z Ciepielowa, Edward i Cecylia Bdzikot z Ranachowa B.
      Po uroczystość wręczenia medali jubilaci i seniorzy wysłuchali specjalnie na tą okoliczność przygotowanego przez młodzież Zespołu Placówek Oświatowych pod kierownictwem pani Małgorzaty Kominek koncertu. Były wiersze, pieśni wykonane przez chór, solistów, a wzruszający i w pełni profesjonalny koncert zakończyła piosenka Krystyny Giżowskiej „Przeżyłam z Tobą tyle lat”.
      Po koncercie wszyscy udali się na obiad i spotkanie koleżeńskie do stołówki szkolnej.Dodano 24.10.2011

                                                                powrót