Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Uczniowie z Ciepielowa znów najlepsi w turnieju BRD

  Dzięki uprzejmości wójta Gminy w Ciepielowie pana Artura Szewczyka oraz dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Ciepielowie pani Elżbiety Giemza w dniu 20 kwietnia 2011 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Ciepielowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju startowało pięć drużyn: z Chotczy, Rzeczniowa, Sienna- Jawor Solecki , Solca – Pawłowice i Ciepielowa.
Drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ciepielowie w składzie: Michał Baryłkiewicz, Michał Fijałkowski i Kamil Pajączkowski przygotowana przez pana Krzysztofa Górskiego po raz kolejny zajęła I miejsce i będzie reprezentować 12 maja 2011 roku powiat lipski na eliminacjach rejonowych Turnieju BRD w Radomiu.
Również reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej im. dr. M. Papuzińskiego w składzie: Jakub Czerwonka, Jakub Woźny i Katarzyna Wojciechowska przygotowana przez pana Stanisława Garganisza była najlepsza w powiecie i zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych.
O godzinie 900 rozpoczęły się zawody i uczestnicy eliminacji pisali test ze znajomości przepisów w ruchu drogowym. Drużyna z Gimnazjum z Ciepielowa napisała go najlepiej spośród wszystkich drużyn. Spośród uczniów szkół podstawowych nasi uczniowie również zajęli pierwsze miejsce, a test najlepiej napisała Kasia Wojciechowska, która po testach była na I miejscu.
W ramach relaksu dla zawodników strażacy Lipska i Ciepielowa zademonstrowali wyposażenie i działanie wozu ratownictwa drogowego. Uczestnicy turnieju oraz uczniowie PSP w Ciepielowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku oraz rozcinanie samochodu osobowego w celu wydobycia z niego rannych.
Po pokazach zawodnicy przystąpili do następnej konkurencji, tj. jazdy po torze sprawnościowym. Drużyny z Ciepielowa były dobrze przygotowane, zawodnicy pod okiem opiekunów poświęcili wiele godzin na ćwiczenie jazdy po torze. Po pierwszych przejazdach zawodników z innych drużyn nasi uczniowie byli coraz spokojniejsi o swoje zwycięstwo. Po zakończeniu konkurencji okazało się, że w kategorii gimnazjów Michał Baryłkiewicz zajął I miejsce a Michał Fijałkowski i Kamil Pajączkowski II miejsce.
Te wspaniałe wyniki: I miejsce po testach i I miejsce na torze sprawnościowym dały drużynom z Ciepielowa bezkonkurencyjne zwycięstwo w całym turnieju.
Życzymy podobnych sukcesów na eliminacjach rejonowych w Radomiu.
Dziękujemy pani Małgorzacie Rusinowskiej - wicedyrektorowi PSP w Ciepielowie, pracownikom Starostwa Powiatowego w Lipsku i Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oraz Powiatowej Straży Pożarnej w Lipsku za współpracę przy organizacji turnieju.Dodano 06.05.2011                                                                powrót