Urzad Gminy w Ciepielowie

Piątek, 24 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  343 dni, imieniny: Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz

Sukcesy Gimnazjalistów z Ciepielowa na arenie krajowej i międzynarodowej

  Największym sukcesem wśród uczniów Gimnazjum z Ciepielowa może poszczycić się dwoje uczniów: Monika Boroch uczennica klasy II oraz Przemysław Lewandowski również uczeń klasy II.
  Monika Boroch wzięła udział w Konkursie Geograficznym organizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie gdzie zdobyła tytuł finalisty. Monika poświęciła wiele czasu na przygotowania, bo jest to konkurs z bardzo szerokiego zakresu wiedzy geograficznej. Jak sama napisała: „Decydując się na udział w konkursie wiedziałam, że będzie on wymagał ode mnie dużo uwagi i zaangażowania. Lubię wyzwania więc postanowiłam się sprawdzić.
Każdy etap był swoistym kluczem do następnego. Trzeba było tylko znaleźć ten klucz. Mnie się udało. Moja ciekawość świata, upór, wytrwałość i chęć wygranej przeważyła nad lenistwem. Często nauka mnie cieszyła, ale czasem byłam strasznie zmęczona i miałam dość. Jednak starałam się myśleć pozytywnie. Uczyłam się wciąż nowych rzeczy i powtarzałam materiał. W pracy miałam wiernych pomocników: panią od geografii i oczywiście  moją kochaną mamę.  Najwięcej nauki było do etapu wojewódzkiego. Jednak było warto.  Ten konkurs nie był dla mnie tylko testem wiedzy, ale również próbą siły i wspaniałym doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę!”
Uczennica do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem pani Elżbiety Giemza. 
Przemysław Lewandowski brał udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” organizowanym przez Uniwersytet Matematyki w Toruniu . Przygotowania do zawodów  rozpoczął już w grudniu. Praca i wyrzeczenia przyniosły wymierne efekty. Przemek został laureatem „ Kangura Matematycznego”. W nagrodę wraz z innymi laureatami konkursu z całego świata uczestniczył będzie w wycieczce - obozie naukowym zorganizowanym w sierpniu w Zakopanem.
Uczeń do konkursu był przygotowywany przez panią Katarzynę Siebyłę.
Dodano 06.05.2011                                                                powrót