Urzad Gminy w Ciepielowie

Poniedziałek, 20 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  347 dni, imieniny: Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Mały "strażak” z Ciepielowa najlepszy na Mazowszu

W sobotę 16 kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. ks. Piotra Skargi w Grójcu został rozstrzygnięty finał eliminacji województwa mazowieckiego w ramach trzydziestego czwartego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, rozgrywanego pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. W roku bieżącym powiat lipski reprezentowali:
I grupa wiekowa (szkoły podstawowe) - Mikołaj NOWAKOWSKI, PSP w Ciepielowie,
II grupa wiekowa (szkoły gimnazjalne) - Katarzyna WOLSKA, PG w Rzeczniowie,
III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne) - Adrian KONIUSZ, ZSP w Lipsku.
Pierwszy etap konkursu odbywał się w formie testu składającego się z 30 pytań. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że z powiatu lipskiego do finału awansował Mikołaj Nowakowski. Następny etap eliminacji odbywał się w formie ustanej - wyłonieni finaliści odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową. Mikołaj odpowiadał jako pierwszy i uzyskał 33,5 punktu. Jak się później okazało była to najwyżej oceniona wypowiedź. Przy czym warto podkreślić, iż Mikołaj Nowakowski jest uczniem piątej klasy, a rywalizował ze starszymi od siebie. Komisja ogłaszając wyniki stwierdziła, że mały "strażak” z Ciepielowa został mistrzem Mazowsza.
Potem nastąpiła ceremonia wręczania nagród, dyplomów i podziękowań dla uczestników turnieju i ich opiekunów. Wśród szacownych gości biorących udział w tym wydarzeniu znaleźli się: poseł Mirosław Maliszewski, prezes  zarządu województwa mazowieckiego ZOSP RP Antoni Tarczyński, wiceprezes druh Zbigniew Gołąbek, starosta grójecki Marian Górski, przewodniczący Rady Powiatu Witold Wójcik, burmistrz Grójca Jacek Stolarski, komendant powiatowy PSP Jacka Wichowski.
Po zakończeniu turnieju Mikołaj udzielał wywiadów dla lokalnej prasy i radia. Odpowiadał na pytania opisując swoje emocje, przygotowania do konkursu i zakres zdobytej wiedzy. Na koniec nie zapomniał podziękować osobom, które go przygotowywały do turnieju: strażakom z KP PSP w Lipsku, z którymi spotykał się podczas przygotowań i ćwiczeń praktycznych oraz Panu Piotrowi Nowakowskiemu – nauczycielowi, który przygotowywał uczniów od strony teoretycznej.
Teraz zdobywcy pierwszych i drugich miejsc w konkursie wojewódzkim będą reprezentować województwo mazowieckie w ogólnopolskim finale turnieju, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Ciechocinku.Dodano 27.04.2011

                                                                powrót