Urzad Gminy w Ciepielowie

Sobota, 18 Stycznia 2020 roku,  do końca roku zostało  349 dni, imieniny: Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska

Sukcesy uczniów z Ciepielowa w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 24 marca 2011 roku w Lipsku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nim udział dwóch uczniów z PSP w Ciepielowie – Dominik Sałbut i Mikołaj Nowakowski, których przygotowywał pan Piotr Nowakowski oraz trzech uczniów z PG w Ciepielowie – Michał Fijałkowski, Norbert Marchewka i Dominik Kominek , którzy przygotowywali się pod czujnym okiem pana Mirosława Czapki.
Uczestników przywitał st. Bryg. Janusz Szylar. Później przystąpiono do sprawdzenia wiedzy z zakresu tematyki pożarniczej. Młodzi znawcy zagadnień odpowiadali na dwadzieścia pytań zamkniętych. Po wysiłku intelektualnym dokonano prezentacji sprzętu wykorzystywanego przez strażaków przy udzielaniu pomocy przedmedycznej. Młodzież z zainteresowaniem oglądała pokaz. Męska część widowni chętnie zgłaszała się do symulacji akcji ratowniczych. W tym czasie członkowie komisji konkursowej sprawdzali prace pisemne i wyłonili trzech zawodników z każdej grupy wiekowej, którzy wykazali się najlepszą znajomością wiedzy pożarniczej. Poziom prezentowanej wiedzy był bardzo wysoki, dlatego przeprowadzono dogrywki. Po wytężonej pracy umysłowej zadbano o kondycję fizyczną i wzmocniono zawodników smacznym, pożywnym obiadem w stołówce internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku. W tym czasie uczestnicy mieli możliwość poznania kolegów i koleżanek z innych szkół i wymiany doświadczeń na temat przygotowywania się do eliminacji. Następnie udano się do sali gimnastycznej ZSP i tam w napięciu oczekiwano na ogłoszenie wyników. Na scenie pojawili się organizatorzy eliminacji powiatowych i dokonali przedstawienia zwycięzców. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że pierwsze miejsce wśród uczniów szkół podstawowych zajął Mikołaj Nowakowski z kl. V, a w kategorii gimnazjum trzecie miejsce uzyskał Norbert Marchewka z kl. I.
Mikołaj Nowakowski zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 16 kwietnia w Grójcu. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe: rower, odtwarzacz muzyki i odtwarzacz płyt DVD. Wszyscy uczestnicy dostali nagrody pocieszenia. Powiatowym eliminacjom OTWP w Lipsku towarzyszyły ogromne emocje i rywalizacja wśród uczestników. Dzięki udziałowi w tym turnieju, młodzi ludzie poszerzają swoją wiedzę i zdobywają nowe doświadczenia.
Na zakończenie organizatorzy wygłosili przemówienia okolicznościowe, podziękowali opiekunom za przygotowanie uczestników, zaś młodym talentom życzyli dalszych sukcesów.


Dodano 12.04.2011
                                                                powrót